ADIYAMAN’IN GÖZÜ AYDIN

AYDIN MÜJDEYİ VERDİ, TEŞVİKTE 6. BÖLGEDEYİZ

Adıyaman’da herkesin dilinde olan Teşvik sıkıntısı çözüldü. Adıyaman bundan böyle Teşvik’te 6. Bölgede yer alacak.

Yıllardır Adıyaman’a yatırımcı çekmek için çekilen ve bu noktada sıkıntı olan teşvik paketi yayımlanan resmi gazete ile ortadan kaldırıldı. Resmi gazetede yayınlanan kanuna göre bundan böyle Adıyaman’a yatırım yapmayı düşünen firmalar 6. Bölge teşvikinden yararlanabilecek.

Altıncı bölgemizdeki illerimizde asgari tutarın üzerinde yatırımlar sektör ayrımı yapılmaksızın teşvikten yararlanacak. Organize sanayi bölgelerinde yapılacak yatırımlar 12 yıl süreyle devlet karşılayacak. Vergi indirim desteği diğer illere Öncelikli illerde yatırım yapanların sigorta primi destek ödemeleri 7 yıl kamu tarafından karşılanacak. 6. bölgede yatırım yapacak firmalar, yatırımlarının yüzde 50’sine, OSB’lerde ise yüzde 55’ine kadar vergiden muaf olacak. Faiz desteği tavanı yükselecek. Finansman desteği böyle sağlanacak. Kocaeli’deki yatırımcı, gelip Adıyaman’a yatırım yaparsa alacağı teşvik yardımı Kocaeli’deki yatırımının vergisinden de düşecek.

Adıyaman’da ki iş adamlarına müjdeli haberi TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın verdi. Organize Sanayi Bölgelerinde yapılacak yatırımlar,6. bölgenin tüm teşviklerinden yararlanacak.

TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, Adıyaman Organize Sanayi Bölgesine yapılacak yatırımların 6. bölge teşviklerinden faydalanmasıyla ilgili kararın Resmi Gazete’de yayımlandığını açıkladı.

TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, Adıyaman Organize Sanayi Bölgesine yapılacak yatırımların 6. bölge teşviklerinden faydalanacağı müjdesini verdi.

Ahmet Aydın açıklamasında, “Yatırımcının bize ilettiği en önemli taleplerden birisi olan ve yıllardır dile getirilen bu talep uğraşlarımız sonucunda sonuca ulaştı. Yatırımcının önündeki tüm engelleri kaldırdık. Yatırımcılarımız bundan sonra Adıyaman Organize Sanayi Bölgesine yatırım yaptıklarında 6. bölge teşviklerinden yararlanacak. Yatırımcıların sigorta primi ve stopaj başta olmak üzere 6. bölgenin teşviklerinden faydalanacak. Tarım kenti olan Adıyaman’da sanayinin de hızla ilerlemesi için elimizden geleni yapıyoruz. Adıyaman AK Parti iktidarı ile çağ atladı. Yaşam kalitemizi yükseltmek ve gelecek nesillere daha iyi bir gelecek bırakmak için elimizden gelen gayreti gösterdik, bundan sonrada göstermeye devam edeceğiz. Teşvik konusunda söz verdik ve sözümüzde durduk” dedi.

Resmi Gazete’nin 2017/9751 karar sayısında, “Cazibe Merkezleri Programı kapsamında yer alan 4’üncü ve 5’inci bölge illerindeki organize sanayi bölgeleri ile Kilis ilinde yer alan organize sanayi bölgelerinde gerçekleştirilecek bölgesel, büyük ölçekli ve stratejik teşvik uygulamaları kapsamındaki yatırımlar, tabu olunan uygulama kapsamında 6’ıncı bölgede uygulanan desteklerden aynı oran, miktar ve sürü ve şartlarda yararların” ifadesi yer aldı.

 

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir