Adıyaman’ın Huzuru Ve Güvenliği Onlara Emanet

ÇANTALARINDA MAKYAJ MALZEMESİ YERİNE SİLAH TAŞIYORLAR

Kadın polisler, ailelerine karşı taşıdıkları sorumlulukları yerine getirirken bir taraftan da vatandaşların huzur ve güvenliğini sağlamak için gece gündüz görev yapıyor.

Kadınları genelde evde oturan ve ev işleri ile meşgul olarak biliriz. Ama Adıyaman’da görev yapan Adıyaman İl Emniyet Müdürlüğüne Bağlı Kadın Polisler Çantalarında Makyaj malzemesi çocuk bezi gibi eşyalar yerine Adıyaman’ın huzuru,güveni sağlamak için kent merkezinde ve ilçelerde oluşabilecek durumlar da çantalarında beylik tabancası çok sayıda mermi ve şarjör taşıyorlar.

Konu ile açıklamalarda bulunan Adıyaman İl Emniyet Müdürü Metin Alper; “ Adıyaman il Emniyet Müdürlüğü teşkilatı olarak erkek personellerimizin olduğu kadar kadın personellerimizin de atış melekelerinin en üst düzeyde tutulması için en üst düzeyde gereken her türlü önlemi almaya devam ediyoruz. İl merkezimizde 70 ilçeler dahil 84 kadın personelimize periyodik olarak atış eğitimi yaptırıyoruz.

Özel Harekât personelimizin usta eğiticilerinin katılımıyla kadın personellerimize özellikle operasyonel atış teknikleri konusunda uzmanlaşmaları için gereken her türlü desteği veriyoruz. Özellikle son zamanlarda ülkemizin içinden geçtiği durumu da göz önünde bulundurarak erkek personellerimizin olduğu kadar kadın personelimizin de atış konusun da hem yetenek anlamında hem melekelerini geliştirmeleri anlamında hem de kararlılık ve cesaret anlamında hiçbir zaman geride kalmaması lazım yapmış olduğumuz bu eğitimlerde gördüğümüz kadarıyla kendini ispatlayan kadın personelimizde en az erkek meslektaşları kadar başarılı atışlar gerçekleştirdiler. Biz bu periyotta eğitimlerimizi aynı kararlılıkla devam edeceğiz.

UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE DE KARARLILIKLA DEVAM EDİYORUZ

Adıyaman Kent merkezinde ve ilçelerde uyuşturucu ile mücadelemiz son sürat kararlılıkla devam ediyor. Bizler gençlerimizin uyuşturucuya hiçbir şekilde bulaşmaması için gereken önlemleri alma yönünde irade gösteriyoruz. Bu anlamda sadece Emniyet Müdürlüğü olarak değil diğer kurum ve kuruluşlarla da iş birliği içerisindeyiz.

HEDEFİMİZ UYUŞTURUCUYU GENÇLER İLE TANIŞTIRMAMAK

Gençlerimizi bu uyuşturucu illeti ile hiç tanıştırmadan hayatlarını devam ettirmeleri hedefimiz. Ancak bir vesile ile bu illetle tanışmış olan gençlerimiz içinde rehabilite etmek, tedavi etmek fakat bu uyuşturucuyu her anlamda satmaya, gençlerimizi zehirlemeye çalışanlarla da her türlü mücadelemiz aralıksız devam etmektedir.

Son 60 gün içerisinde toplam 184 şâhısa uyuşturucu madde kullanmaktan işlem yapıldı bunların 18 tanesi cezaevine gönderildi.” ifadelerini kullandı Haber Merkezi

Bu Haberi Gördünmü!

Müdür Tünçmen’den  İHH’ya teşekkür 

Kahta İlçe Milli Eğitim Müdürü İnsani Yardım Vakfı(İHH) Kahta temsilciliği yönetim kurulu üyelerini makamında kabul …