“Adıyaman’ın İsmini Terörle Yan Yana Getirenleri Affetmeyeceğiz” ADIYAMAN 1954 SPOR’A TEPKİ ÇIĞ GİBİ…  

 

Adıyaman’ın BAL Ligindeki temsilcisi Adıyaman 1954 Spor’un Elaziz Belediye deplasmanında yaşanan olaylar Adıyaman’da ciddi rahatsızlığa sebep oldu.

Bu sezon BAL Liginde Adıyaman’ı temsil eden anacak son haftalarda aldığı sonuçlardan çok gittiği deplasmanlarda ve evinde oynadığı karşılaşmalarda tribünlerinin terör örgütü PKK lehine attığı sloganlarla adından söz ettiren Adıyaman 1954 Spor, Adıyamanlıların büyük bir tepkisiyle karşı karşıya.

Daha öncede birçok maçta terör örgütü lehine yaptığı sloganlar nedeniyle deplasman maçlarında ev sahibi takımların taraftarları tarafından Adıyamanlıların terörist olarak algılanmasına sebep olan 1954 Spor’un yöneticilerinin tribündeki bu duruma kayıtsız kalmasına tepki gösteren Adıyamanlılar, Adıyaman’ın bir barış kenti olduğunu dile getirerek, “Eğer bu takım bölücü terör örgütünün destekçiliğini yapacaksa, biz bu takımı tutmuyoruz ve Adıyaman’ın takımı olduğunu kabul etmiyoruz” dediler.

Tribünde terör örgütü propagandası yapılmasına izin veren ve Adıyaman’ın deplasman maçlarında teröre destek veren iller arasında lanse edilmesine sebep olan Adıyaman 1954 Spor’un yöneticilerinin de bazı taraftarlar gibi kendi evindeki maçlarda şeref tribününde konuk takımın yöneticilerine saldırıp, küfretmesi Adıyaman’ın imajını ciddi şekilde olumsuz etkiliyor. Bunun son örneği Elaziz Beledsiyespor maçında ortaya çıktı. Ligin ilk yarısında kendi evinde ağırladığı Elaziz Belediyespor’un yöneticilerini şeref tribününde taciz eden Adıyaman 1954 yönetimi aynı durumla deplasmanda karşılaştılar. Bunun yanında maçtan önce yapılan spor güvenlik toplantısında Adıyaman’dan sade 65 taraftara tribünde yer verileceğinin açıklanmasına rağmen, Adıyaman 1954 Spor yönetimi tarafından sırf şov uğruna yüzlerce taraftarın bu ile götürülüp olayların ortasında bırakılması tepkilerin artmasına neden oldu.

Elazığ deplasmanın çıkan olaylar ve sonrasında gündeme getirilen iddialarla ilgili görüşlerini dile getiren Adıyamanlılar, Adıyaman’ın isminin terörle yan yana getiren kim olursa olsun sonuna kadar karşısında olacaklarını belirterek, “İsterse bu ilin takımı olsun. Biz Adıyaman’ın ismini terörle andıran bir takımı Süper Lig’de bile istemiyoruz. Bu bizim takımımız olamaz. Sadece birilerinin takımı olur” dediler.

Haber Merkezi

Bu Haberi Gördünmü!

2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarı Açıldı

Adıyaman’da 2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarının açılışı düzenlenen tören ile gerçekleştirildi. Adıyaman-Kahta Karayolu üzerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir