Adıyamanlı Avukatlar da İstiyor…

Avukatların özel hastaneye ek ücret ödemeden muayene olabilmelerini sağlayan protokol bazı illerde imzalanırken, Adıyamanlı avukatlarımız da projneden faydalanmak için harekete geçtiler.

Malatya Barosu’nda düzenlenen törende Baro Başkanı Enver Han ile Gözde Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Dr. İbrahim Karaman arasında protokol imzalanırken, ilmizde görev yapan baız avukatlar da bu beklenti içerisine girdi. Yetkililerin nasıl bir karar verecekleri merak ediliyor.

Malatya Baro Başkanı Enver Han, “Yapmış olduğumuz istişareler sonrasında Türkiye Barolar Birliği ile Gözde Sağlık Grubu arasında bir anlaşma imzalanmasını sağladık. Bu anlaşma ile avukat meslektaşlarımız yıllık 130 bine kadar yatarak tedavilerinde ek ücret ödemeyeceklerdir. Bunu bakmakla yükümlü oldukları eş ve çocuklarını da kapsamaktadır. Mesleğimizin onur ve vakarına sahip çıkarken, meslektaşlarımızın sağlıklarıyla da ilgilenmemiz gerektiğini düşündük. Bu konuda Türkiye Barolar Birliği Başkanımız Sayın Metin Fevzioğlu bizi kırmayarak bir anlaşmayı imzaladı ve böyle bir hizmeti Malatya’ya sağladı. Sayın Fevzioğlu’na teşekkür ediyorum. Gözde Sağlık Grubu yönetimine de bu konuda teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Gözde Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Dr. İbrahim Karaman ise, Baro Başkanı Enver Han’a öncelikle yeni görevinden başarılar dileyerek başladığı konuşmasında, “Göreve başlar başlamaz, bize bir öneri getirdi. Türkiye Barolar Birliği Başkanlığının Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Fonunun tedavi hizmetleri teklifinde bulundu. Bu anlaşmaya göre, Türkiye’deki tüm avukatlar, stajyer avukatlar, baro çalışanları ve bunların bakmakla yükümlü oldukları tüm bireyleri tedavi hizmetlerinde alınan fark ücretlerinin fon tarafından ödenmesini kapsıyor. Bu anlaşmaya göre sadece Malatya’daki değil, Türkiye’deki tüm avukatlar Malatya’ya yolu düştüğünde Gözde Sağlık Grubuna bağlı hastanelerinde tedavi olacaklar ve hiçbir fark ücreti ödemeyecekler. Bu anlaşmayı seve seve kabul ettik. Toplumumuzun böyle seçkin meslek grubunun bireyleri olan avukatlara hizmet vereceğimizden dolayı ayrıca onur duyacağız” diye konuştu.

Haber: Mustafa POLAT

Bu Haberi Gördünmü!

Gençlik Proje Döngüsü eğitimlerine katıldı 

GAP Bölge Kalkınma İdaresi Adıyaman Gençlik ve Kültür Evi tarafından yürütülen YouthBank (GençBank) programının ‘Proje …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir