Adıyamanlı Çiftçilere Başvuru Uyarısı Geldi Ancak…

Ziraat Odası yetkililer, 2015 yılı destekleme başvurularının ilk adımı olan Çiftçi Kayıt Sistemi’nden alınacak çiftçi belgesi için müracaatların başladığını söyleyerek, çiftçileri uyardı.

Yetkililer, çiftçi belgesi almak isteyen çiftçiler için son başvuru tarihinin 31 Aralık 2014 olduğunu belirterek, çiftçileri son güne kalmaları konusunda uyardı. Belge için Şanlıurfa Ziraat Odası’na başvuruda bulunulması gerektiğini hatırlatan Yetkililer, “Tarımsal destekleme başvurusunda bulunacak çiftçiler için ÇKS 2015 yılı kayıtlarının başladı. Bu yıl önceki yıllara göre biraz daha erken başlayan başvurular için çiftçiler dikkatli olmalı Başvurular için 31 Aralık 2014 tarihinin son gün. Herhangi bir aksilik ve gecikmenin yaşanmaması için çiftçilerimiz, tedbirli davranarak, başvurularını son güne bırakmamalıdır” dediler.

Sistemin Ağır Çalışması Çiftçileri Sıkıntıya Sokuyor

2015 yılı destekleme başvurularının ilk adımı olan Çiftçi Kayıt Sistemi’nden alınacak çiftçi belgesi için müracaatların başladığını söylenmesine rağmen, başvuru için kuruma giden çiftçi vatandaşlarımız sistemin ağır çalıştığını belirterek, geri dönmek zorunda kaldıklarını belirttiler.

Konuyla ilgili olarak konuşan vatandaşlar “ Sistem bir saat çalışıyor yarım gün çalışmıyor. İşimiz aksıyor. Gidip geri dönmek zorunda kalıyoruz” dediler.

Haber: Mustafa POLAT

Bu Haberi Gördünmü!

 Dünya Çocuk Kitapları Haftası etkinlikleri 

9-15 Ekim Dünya Çocuk Kitapları Haftası etkinlikleri çerçevesinde öğrenciler ile kitap okundu. Dünya Çocuk Kitapları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir