Adıyamanlı Çocuklar Ramazan Ayını İbiş İle Daha Çok Sevdi

Adıyaman Belediyesi tarafından Ramazan ayı dolayısıyla gerçekleştirilen ‘Hısn-ı Mansur’da Ramazan Akşamları’ programları öncesi sahne alan Adıyaman Turne Tiyatro Grubu, Ramazan ayına has tiplemeleriyle çocuklardan büyük ilgi görüyor.

Sosyal Belediyecilik adına kültürel etkinliklere büyük önem veren ve bu kapsamda Ramazan gecelerinin dolu dolu geçmesi için her akşam birbirinden önemli programlara ev sahipliği yapan Adıyaman Belediyesi, Ramazan ayı boyunca Demokrasi Parkındaki alanda gerçekleştirilen ‘Hısn-ı Mansur’da Ramazan Akşamları’ programlarda çocukları da unutmadı.

Teravih namazından sonra başlayan etkinliklerden hemen önce sahneye alan Adıyaman Turne Tiyatro Grubu ekibi, Ramazan ayına has tiplemeleriyle çocuklara Ramazan ayının güzelliklerini gösterip, öğretiyor.

Özellikle İbiş tiplemesiyle çocuklarla oyunlar oynayan, onlara sorular sorup hediyeler dağıtan tiyatro grubunun organizasyon yönetmeni Kenan Çevik, amaçlarının Ramazan ayının güzelliklerini, önemini ve coşkusunu çocuklara göstermek olduğunu söyleyerek, kendilerine bu imkanı tanıyan Adıyaman Belediye Başkanı  Hüsrev Kutlu ve ekibine çok teşekkür etti. Çevik, 5 kişilik ekip ile çocuklara İbiş’in yanı sıra Nasrettin Hoca ile Aşuk-Maşuk tiplemeleri, orta oyun, illüzyon gösterisi, ateş gösterisi, maskot şov, palyaço gösterisi ile yüz boyama etkinlikleri yaptıklarını da dile getirdi.

Adıyaman Belediyesi tarafından bu yıl oldukça renkli geçen Ramazan akşamlarının çocuk etkinlikleri ile daha da renklendiğini söyleyen ebeveynler ise durumdan oldukça memnun. Belediye yetkililerine teşekkür eden anne ve babalar, eski Ramazanlardan kalan bu tür oyunların günümüzde yeniden sahnelenmesi ile çocukların Ramazan’ın güzelliklerini daha kolay öğreneceklerini ve Ramazan ayını daha çok seveceklerini söyleyip, bu tür etkinliklerin önümüzdeki yıllarda da sürdürülmesini istediler. HABER MERKEZİ

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir