Adıyamanlı Eskrimciler, Dünya Ve Avrupa Şampiyonalarına Katılıyor

 

Adıyamanlı Milli Eskrim sporcuları 06 – 08 Kasım 2014 tarihleri arasında Japonya’nın Tokyo kentinde yapılacak olan Büyükler Flöre Dünya Kupası, 23 – 25 Ekim 2015 tarihleri arasında Legnano’da yapılacak olan Büyükler Bayanlar Epe Dünya Kupası ve 30 Ekim 1 Kasım 2015 tarihleri arasında Avusturya’nın Klagenfurt kentinde yapılacak olan Yıldızlar Bayan Epe Avrupa Circiut Turnuvasına katılacaktır.

Adıyaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Milli Eskrim sporcularının 2 ayrı ülkede Dünya Şampiyonasına ve bir Avrupa ülkesinde Avrupa şampiyonasına katılacağını belirten İl Müdürü Seyit Ahmet Bağcı: ”Adıyaman’da Eskrim sporuna ilgi elde edilen başarılarla birlikte sürekli artıyor. Ayrıca Adıyamanlı kızlarımızın da bu sporu yapmaya başlaması ve kendilerini yetiştirmeleri ile birlikte elde ettikleri şampiyonluklar ve madalyalar bizleri çok mutlu ediyor. Özellikle Eskrimde Avrupa ve Dünya Şampiyonasına gidecek kadar iyi sporcularımızın olması zaman içerisinde elde ettiğimiz başarılara somut bir örnek teşkil etmektedir” dedi.

06 – 08 Kasım 2015 tarihleri arasında Japonya’nın Tokyo kentinde yapılacak olan Büyükler Flöre  kategorisinde  Antrenör Recep Koç Sporcularımızdan Martino Minuto, Barış Güler ve Fatih Güneş katılacaklardır.

23 – 25 Ekim 2015 tarihleri arasında Legnano’da yapılacak olan Büyükler Bayanlar Epe Dünya şampiyonasına kategorisinde Bayan Sporcularımızdan Nisanur Özkalaycı ve Berfin Şevval Alabaş katılacaktır.

30 Ekim 1 Kasım 2015 tarihleri arasında Avusturya’nın Klagenfurt kentinde yapılacak olan Yıldızlar Bayan Epe Avrupa Circiut Turnuvasına ilimiz sporcularından Merve Ersoy katılacaktır.

Haber merkezi

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir