ADIYAMANLI KONUŞTU Alagöz Kardeşler Adıyaman’ın Adını Kirletti

 

Adıyaman’da vatandaşlar Alagöz kardeşlerin son dönemdeki canlı bomba eylemini gerçekleştirmesinden sonra yetkililere ateş püskürdüler.

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde ve Ankara’daki Tren Gar’ında canlı bomba eylemini gerçekleştiren Şeyh Abdurrahman Alagöz ve ağabeyi Yunum Emre Alagöz’ün bu duruma gelmesi Adıyamanlıları çileden çıkarttı.

“Huzurun başkenti” olarak Türkiye’ye nam salan kentin son yıllarda sürekli terörle anılmasına STK Başkanları başta olmak üzere birçok vatandaş tepki gösterdi.

Yetkililerin yeteri kadar önlem almadığını savunan vatandaşlar, “Güzelim ilimizi bu hale getirenlere yazıklar olsun. Haberlerden takip ettiğimiz kadarıyla adamlar telefonda bile herşeyi konuşmuşlar. Bu memleketin güvenlik güçleri bunu bilmelerine rağmen nasıl müdahale etmediler ? Bunların bir yaptrımı neden olmuyor ? Siyasiler neden harekete geçmiyorlar ? İlla bu memlekette de mi bir bomsa patlayacak ? Ondan sonra mı harekete geçecekler. Bu memlekete yazık oldu. Biran önce bu bombacıların arkasında kim varsa, bunları kimler destekliyorsa, burada kaç tane genci kandırdılarsa bunların içeriye alınması gerekiyor. Savcılık bu kadar bilgilere rağmen neden operasyon yapmıyor ? Memleketimizden ne kadar terör örgütü üyesi varsa temizlenmesini bekliyoruz. Bu halk terörle mücadeleye her türlü desteği verecektir. Kimse bundan şüphe duymasın. Yeterki bu pislikleri ilimizden temizleyin” diye konuştular.

İsmini vermek istemeyen STK Başkanları ise “Doğruları söylemeye korkuyoruz. Eskiden İl Emniyet Müdürlüğümüz çok iyi çalışıyordu. Bir tane tinerci ve baliceler başta olmak üzere rahatsız edici hiçbirşeyle karşılaşmazdık. Şimdi at izi it izine karıştı. Her türlü pisliğin döndüğü memleketlere döndük. Huzur kenti demekle huzur gelmiyor. Emniyet Müdürlüğü ekiplerinden artık somut adımlar atmalarını istiyoruz. Böyle boş laflara artık karnımız tok. Yeter, şuan ne esnafımız nede vatandaşlarımız rahat. Herkes sıkıntı içerisinde. Bizimle dalga geçiyorlar. Türkiye’de dalga konusu olduk. Yeter, bu millet bunu hak etmiyor. Herkes kendi işini yapsın, bu pisliklerden kurtarsınlar bu memleketi” şeklinde konuştular.

Haber: İ.IŞIK

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir