Adıyamanlı “Sosyal Medya Hesbaında” Terörü Lanetledi!   

 

Hakkari’nin Yüksekova ilçesi Dağlıca bölgesindeki saldırının ardından Adıyaman’daki siyasi isimler ve vatandaşlar sosyal medya hesaplarından terörü lanetledi.

Türkiye’de şehit haberleri son günlerde ardı ardına geliyor. Hemen hemen her gün teröre şehit verilen ülkemizde, ünlü isimler de terör olaylarını üzüntüyle karşıladı. Hakkari’nin Yüksekova ilçesi Dağlıca bölgesindeki saldırının üzerinden saatler geçmesine rağmen şehit ve yaralı asker sayısı hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Yaşanan üzücü olayın ardından ünlü isimler teröre lanet okuyarak sosyal medya hesaplarında duygu yüklü mesajlar yayınladı.

Spor Camiasından Teröre Tepki Sürüyor

İlimizin dört bir yanında, çeşitli branşlarda kulüplerin ve sporcuların, terör saldırılarına tepkileri devam ediyor.

Spor dünyasından terör saldırılarına lanet yağarken, Adıyaman’ın dört bir yanından çeşitli branşlarda faaliyet gösteren kulüplerin yanı sıra sporcular, çeşitli organizasyonlarla tepkilerini gösteriyor.

Gerek maçlarda gerekse antrenmanlarda bir araya geldiklerinde, şehitler nedeniyle yaşadıkları üzüntüleri dile getiren sporcular, Türk bayraklarıyla birlik ve beraberlik fotoğrafları verdi. Teröre karşı tepki gösteren sporcular, saygı duruşlarıyla şehitleri anıyor.

Hakkari’nin Yüksekova ilçesi Dağlıca bölgesindeki terör saldırısında 16 askerin, Iğdır’daki Dilucu Sınır Kapısı’nda çalışan memurların görev yerlerine gidişine refakat eden polis ekibine yönelik bombalı saldırıda ise 13 polisin şehit edilmesinin yaşattığı üzüntü, spor kamuoyunun önemli bir gündemi oldu.

Adıyamanspor Kulüp Başkanı recep Karaca ve Adıyaman 1954 Spor Kulübü Başkanı Hüseyin Koç olmak üzere BAL ligi ve Adıyaman Amatöründe mücadele eden futbol kulüpleri de yayımladıkları mesajlarla teröre lanet yağdırıp, şehitleri andı. Çok sayıda takım antrenmanlar öncesi Türk bayrağı etrafında toplanarak, birlik ve berberlik mesajı verdi.

Haber: Mustafa POLAT

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir