Adıyamanlı Sporcular Milli Takıma Davet Edildi

Türkiye Karate Federasyonu Başkanlığının 2013 faaliyet programında yer alan 26 – 29 Aralık 2013 tarihleri arasında yapılacak olan Türkiye Veteranlar Büyükler ve Avrupa Şampiyonası Milli Takım Seçmeleri Düzce ilinde yapılacak.

Türkiye Karate Federasyonunun Düzce ilinde yapılacak olan  “Türkiye Veteranlar Büyükler ve Avrupa Şampiyonası Milli Takım Seçmeleri” için Adıyaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Karate Sporcuları da davet edildi.

Müsabakalara 1 idareci ve 4 Sporcu olmak üzere toplamda 5 sporcu ile katılım sağlanacağını belirten Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Seyit Ahmet Bağcı;”Karatebranşındaki etkinliğimiz ve çalışmalarımız devam etmektedir. Federasyon tarafından milli takıma çağırılan sporcularımızın başarıları devam etmektedir. Bu müsabakalarda da ülkemize ve ilimize yeni bir gurur yaşatacaklarına olan inancım tamdır’ dedi. � n��vz �{ � mahlası verildi. Aşık Fedai, başta Hacı Bektaş etkinlikleri olmak üzere bu dönemden sonra Dertli Divani ve Garip Kamil gibi aşıklarla Türkiye’nin birçok yerinde birçok program ve etkinliğe katıldı. Eserleri birçok sanatçı tarafından da yorumlanan ve yaşamını 1996 yılından beri Hollanda’da sürdüren Aşık Fedai bugüne dek 3 albüm hazırladı. Ayrıca Zileli Fedai (19. yy), Amasyalı Fedayi Baba (1855-1940), Sarızlı Fedayi ve yine Amasyalı 2.Fedai olmak üzere aynı adla anılan 4 aşık daha bulunmaktadır.

 

Bu Haberi Gördünmü!

 MERİNOSSPOR LİGE HIZLI BAŞLADI

Merinos Spor Payes Sporu Ezdi Geçti Türkiye Bayan Voleybol 2.ligi 6. Gurupta mücadele eden Merinos …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir