Adıyamanlı Vatandaşlar Regaip Kandilinde Camilere Akın etti

Türkiye Gençlik Kulüpleri Konfederasyonu Adıyaman Temsilciliği ve Adıyaman İl Müftülüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen Regaib Kandili Mevlit programına yoğun ilgi yaşandı.

Adıyaman Altınşehir Caminde düzenlenen programa katılanlara gül suyu ve çikolata ikram edilirken, akşam namazının ardından dualar ettiler.

Binlerce vatandaş katılırken yer bulamayan vatandaşlar dışarıda dua ettiler.

Programda konuşan Türkiye Gençlik Kulüpleri Konfederasyonu Adıyaman temsilcisi Fatma Coşkun, şunları kaydetti:

“Türkiye Gençlik Kulüpleri Konfederasyonu Adıyaman temsilciliği olarak her ay sabah namazı buluşmaları düzenlemekteydik zaten. Nisan ayı içinse bir kutlu doğum programı düşünmekteydik. Hem regaip kandilinin kutlu doğumun sonuna denk gelmesi hem de 23 Nisana denk gelmesi bizi ayrıca mutlu etti. Arkadaşlarımızla oturup istişarelerde bulunduk ve o gün dolu dolu bir program olmalı, cami özellikle de gençlerle dolmalı dedik ve program hazırlığına giriştik. Bu konuyu İl Müftümüzle paylaştığımızda kendisi de çok mutlu oldu ve bize sonuna kadar destek oldu. Mevlid okuma ekibi ve ilahi ekibi konusundaki desteklerinden dolayı bir kez daha İl Müftümüze ve yardımcılarına teşekkür ediyoruz. TGKK Adıyaman üyelerimiz kapı kapı dolaşıp halkı programa davet etti. Ve şükürler olsun ki halkımız bize destek oldu, camiye sığmadık. Ve yine şükürler olsun ki programda sadece yaşlılalar değil 20-25 yaşında bir sürü genç ve çocuklar vardı. Rabbim camileri cemaatsiz, cemaatleri gençsiz ve çocuksuz bırakmasın. Katılan herkese sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz”

Haber Merkezi

Bu Haberi Gördünmü!

Gençlik Proje Döngüsü eğitimlerine katıldı 

GAP Bölge Kalkınma İdaresi Adıyaman Gençlik ve Kültür Evi tarafından yürütülen YouthBank (GençBank) programının ‘Proje …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir