ADIYAMANLI YANITLADI… “PYD de YPG de Bal Gibi Terör Örgütüdür”

PYD ve YPG Terör Örgütü Mü Değil mi?

 

 Cumhurbaşkanı Erdoğan, “PYD ve YPG birer terör örgütüdür, bu terör örgütlerinin bu tür bir yapılanmaya gitmesine vesile olanları bir defa tarih affetmeyecektir” derken ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mark Toner’in “YPG terör örgütü değil” cevabını vermesi gündem oluşturdu.

Sözcü Toner’e günlük basın toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları sorulurken, PKK’nın terör örgütü olduğu konusunda çok net olduklarını belirten Toner, YPG’nin ise terör örgütü olmadığını savunması tepkilere neden oldu.

Vatandaşımız konuyla ilgili olarak yaptıkları açıklamada YPG ve PYD’nin birer terör örgütü olduğunu belirterek, özellikle Ankara’da en son gerçekleştirilen kanlı patlamanın da faillerinin PYD’li olduklaırnı belirttiler.

Vatandaş “Burada sivil halka acımasızca yapılan bu saldırıların hedefi PYD’ye yönelik orada bir kuşak oluşturmaktır. Burada işin kara boyutunu da YPG ile yürütmektedir. Özellikle PYD ve YPG birer terör örgütüdür, bu terör örgütlerinin bu tür bir yapılanmaya gitmesine vesile olanları bir defa tarih affetmeyecektir” dediler.

, “PKK terör örgütünü bu şekilde kabul edenler şunu bilmelidir ki PYD de YPG de bunlar birer terör örgütüdür, kimse bunu farklı yere çekmeye kalkmasın. Hükümet bu ülkelere zaten bütün belgelerini verdi. Belgeleri vermemize rağmen bunlar hala Suriye’de Irak’ta ne yazık ki aynı oyunu oynuyorlar. DAİŞ bizim için nasıl bir terör örgütüyse PYD de YPG de DHKP-C’si de öyle bir terör örgütüdür” diye konuştular.

Haber: M.IŞIK

Bu Haberi Gördünmü!

2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarı Açıldı

Adıyaman’da 2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarının açılışı düzenlenen tören ile gerçekleştirildi. Adıyaman-Kahta Karayolu üzerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir