Adıyamanlılar Milli İrade Turunda

15 Temmuz’da yaşanan vahşeti yerinde görmeleri için Adıyaman Belediyesi tarafından hayata geçirilen proje çerçevesinde Ankara’ya giden lise öğrencileri gördükleri manzara karşısında şaşkınlıklarını gizleyemedi.

Adıyaman Belediyesi, 15 Temmuz gecesi yapılan hain darbe girişimine karşı ortaya konulan‘Milli İrade Ruhu’nu canlı tutmak için Adıyaman’daki lise öğrencilerini Ankara’ya götürerek, FETÖ’cü hainler tarafından bombalanan binaları gezdirdi.

‘Milli İrade Turları’ kapsamında Ankara’ya giden ilk heyet olan kimi ilk kez uçağa binen, kimi de ilk kez Ankara’yı gören 35 Ticaret Meslek Lisesi öğrencisi, Ankara ziyareti kapsamında TBMM’yi, 1. Meclis ile 2. Meclisi, Cumhurbaşkanlığı Külliyesini, Emniyet Genel Müdürlüğü’nü, Anıtkabir’ive 15 Temmuz olaylarının en çarpıcı etkilerinin yaşandığı mekanları rehberler eşliğinde ziyaret etti. Bir gece konaklamalı oluşturulan turda gezdikleri yerlerde gördükleri manzara karşısında şaşkınlıklarını gizleyemeyen öğrenciler, meclis ziyaretinde bombalanan alanları yakından inceleyip fotoğraf çekerek, böyle anlamlı bir turun gerçekleşmesini sağlayan Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu’ya teşekkür etti.

Milli İrade Turu hakkında bilgi veren yetkililer, Adıyaman Belediyesi tarafından gerçekleştirilen tur kapsamında 200 öğrencinin 4 ayrı kafile halinde Ankara’ya gideceğini söyledi.

 

Bu Haberi Gördünmü!

Adıyaman’da Adnan Menderes anıldı 

AK Parti Adıyaman Teşkilatı Adnan Menderes’in idam edilişi ile ilgili basın açıklaması yaptı. AK Parti …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir