Adıyamanlılar Pazar Yerlerini Tercih Ediyor

Adıyaman’da vatandaşlar haftanın her günü farklı farklı mahallelerde kurulan semt pazarlarına adeta hücum ediyorlar.

İlimizin her tarafında olduğu gibi semt pazarlarında da büyük hareketlilik yaşanıyor. Özellikle dar gelirlilerin rağbet ettiği semt pazarlarının mağazalara ve büyük marketlere oranla daha hesaplı olduğu belirtiliyor.

Giyim, sebze, meyve ve ev eşyaları gibi bir çok ihtiyaçlarını semt pazarlarından karşılayan vatandaşlar “Marketlerden, mağazalardan alışveriş yapamıyoruz. Çünkü fiyatlar çok pahalı. Marketten sebze, meyve aldığımızda işletmeciler vergisini, çalışan elemanları ve yer kirası gibi giderlerini de hesaplayarak satış yapıyorlar. Ancak pazarcıların pek gideri olmuyor halden aldıkları sebze ve meyveleri getirip, çok az fiyat farkı ile satışa sunuyorlar. Bu yüzden her zaman evimizin ihtiyaçlarını semt pazarlarından gideriyoruz” diye ifade ettiler.

Semt pazarına vatandaşlar adeta hücum ederken, vatandaşlar ucuz malları kapış kapış alıyorlar. Pazar esnafı yapılan alışverişlerden oldukça memnun olduklarını belirterek Ramazan ayının bereketli geldiğini belirttiler.

Adıyamanlı vatandaşların akın ettiği semt pazarlarında Pazar esnafı oldukça memnun görünürken, bazı esnaflar işlerinin pek açılmadığını belirttiler. Pazarcı esnafının mutlu mahalle bakkallarının ise umutsuz olduğu şu günlerde küçük esnafa da sahip çıkılması gerektiğini belirten mahalle bakkalları en azından insanların bazı temel gıdaları mahalle bakkallarından almaları gerektiğini söylediler.

Haber: Mustafa Polat

Bu Haberi Gördünmü!

Adıyaman’da Adnan Menderes anıldı 

AK Parti Adıyaman Teşkilatı Adnan Menderes’in idam edilişi ile ilgili basın açıklaması yaptı. AK Parti …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir