Adıyamanlılar Vakfı, 2016 Yılı İstişare Toplantısı Yapıldı

Adıyamanlılar Vakfı, 2016 yılına ait Geleneksel 6. İstişare Toplantısını 4-6 Kasım tarihleri arasında yapıldı.

İştişare toplantısına; genel merkez ve Adıyaman şubesine ait vakfın kurucu üyeleri, yönetim kurulu üyeleri, komisyon başkanları ve denetim kurulu üyelerinden oluşan yaklaşık 90 kişi katıldı.

Adıyamanlılar Vakfı Başkan Yardımcıları Av. Abdurrahman Dursun, Abuzer Korkmaz ve Yusuf Tosun moderatörlüğünde gerçekleştirilen  toplantı, üç ana başlık üzerinde icra edildi.

Temel felsefenin başında ise genel merkez ile Adıyaman şubesi vakıf yöneticileri arasındaki kaynaşma ve dayanışma zemininin daha iyi bir boyuta taşınması yer aldı. Bununla birlikte 2016 yılında yapılan hizmetlerin gözden geçirilmesinin yanı sıra 2017 yılında gerçekleştirmesi hedeflenen projelerin de hayata geçmesi hususundaki konular masaya yatırıldı.

Tanışma ve kaynaşma serüveninin ardından Sanatçılar Komisyonundan Sorumlu Başkan Yardımcısı Hamza Taşan, kendi komisyonu bünyesinde yapmış olduğu çalışmaları anlatırken, Vakıf Başkan Yardımcısı Abuzer Korkmaz ise “Biz Bir Aileyiz” projesi ile ilgili bilgiler verdi.

2016 yılına ait vakıf çalışmaları için hazırlanan tanıtım görüntülerinin ardından toplantının açılış konuşmasını yapan Adıyamanlılar Vakfı Genel Başkanı Ramazan Aksoy, Geleneksel 6. İstişare Toplantısına ilk kez eşleriyle birlikte iştirak eden bütün vakıf yöneticilerine teşekkür ederek söze başladı.

Aksoy, “Vakfımızın kuruluşundan bu yana tam 20 yıldır bitmek tükenmek bilmeyen enerjisiyle gerek doğup büyüdüğü memleketi olan Adıyaman için gerekse ekmek kazanma derdine düşerek İstanbul’un yolunu tutan buradaki hemşerilerimizi bir araya getirip onlara her alanda gerekli hizmeti götürme adına önemli bir görev üstlenmiştir. Vakfımız hiç kuşkusuz gerçekleştirdiği örnek çalışmalarıyla Türkiye’nin hatırı sayılır ve en saygın sivil toplum kuruluşları arasında girmeyi başarmıştır. Amaçlanan hedefe emin adımlarla varmak için mesai mefhumu dinlemeden fedakarlığın en güzel örneğini sergilemeyi görev bilen başta vakıf yöneticilerimiz olmak üzere emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Adıyamanlılar Vakfı Adıyaman Şube Başkan Vekili Yakup Akıncıoğlu ise Adıyamanlılar Vakfı olarak Adıyaman’da hizmet çıtasını her geçen gün yükselterek devam ettiklerini belirterek, “Şube olarak sosyal sorumluluk projeleri çerçevesinde spor etkinlikleri, kültürel çalışmalar, seminer, panel, gezi, hafızlık ve Kur’an eğitimi gibi birçok alanda güzel çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Adıyaman’da en büyük ihtiyacınız olan öğrenci yurdunun yapılması hususunda yer temini konusundaki arayışlarımız devam ediyor. İnşallah yakın bir zamanda yapılacak olan hizmetler konusunda genel merkezimiz ile yarışır hâle geleceğiz” şeklinde görüşlerini ifade etti.

HABER MERKEZİ

 

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir