Adıyamanlılara Yeni İş Fırsatı  

 

Adıyaman’da POSAVİS şirketinin tanıtımı yapıldı.

Halk Eğitim Müdürlüğü konferans salonunda yapılan toplantıya vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

POSAVİS Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Yasin Kılıç’ın katıldığı iş toplantısında yeni girişimci adaylarına iş fırsatları anlatıldı.

Kılıç, toplantıda yaptığı konuşmada, milli sermaye ile kurulan POSAVİS’in  4 yıl önce hayat bulan yazılımlarının kodlanıp yüklenerek,  günümüzde de icraatı ile birlikte daima zirveye, daima ileriye yükselen bir şirket olarak tüm Türkiye’nin her ilinde faaliyet gösterdiklerini söyledi.

2016 yılında da Türkiye’de, Avrupa ‘da bu sesin yükseleceğini vurgulayan Kılıç, şöyle konuştu:

“Yani sizlerin sesi . Değerli bayilerimiz, binlerce kişi ile birlikte güzel bir aile olduk, onlarla birlikte tüm dünyanın her ülkesinde bayrağımız dalgalanacak. Öncelikle dünya sürekli değişiyor,  teknoloji sürekli değişiyor, insanlar artık uygulamalar ile yönetiliyor. Şimdi geçmiş dönemde, geçmiş çağlarda, klasik ticaretler vardı. Yapmış olduğumuz bizim iş tamamı ile son kullanıcıya hizmet olarak gerçekleştirdiğimiz bir iş. Bugün günümüzde baktığımızda yabancı sermayelerdeki fabrikalarda 2 bin, 3 bin işçi çalıştırıyorlar ama günümüzde bir e- ticaret, inovasyon, teknoloji, mobil uygulamalar veya web uygulamalarla birlikte yönetilen dünyamızda, kullandığımız bu dünyadaki atmosferde o kişilerin cirosuna yetişemiyorlar. Aslında günümüzde 2015 yılı içerisinde e-ticaret sektöründe yaşadığımız ülkede şöyle bir sıkıntı var. İnsanlar hep şunu diyor. Biz ülke olarak buna hazır mıyız ? Ülke olarak bunu kullanır, tüketir miyiz ? Bu gün e-ticaret sistemine baktığımızda herkes şu bahaneyi üretiyorlardı. Bu ülkenin halen kredi kart problemi var. Bu ülkenin halen gören problemi var. Ben gideceğim, gözümle göreceğim, elimle tutacağım, alacağım, bunu kendim göreceğim, güveneceğim. İki gün kargo sürecini surecini beklemeden bu ülkedeki genç nüfusun halen yüzde 60’ı internet teknolojisi kullandığı halde, bu ülkedeki genç nüfusun halen yüzde 50’si mobil uygulamalardan alış – veriş yaptığı halde ve benim dedem, babaannem e-ticaret sistemini kullanmadığı halde 2015 yılında 25 milyar dolar ciro ile birlikte kapanışını yaptılar. Yalnızca e-ticaret sisteminden.”

Akıllı Ev Cihazı Her Eve Girecek

Akıllı ev cihazı ürettiklerini anlatan Kılıç, “Bundan 4 yıl önce Kayseri’deki genç bir kardeşiniz, işadamı olarak normal klasik ticaretimi sergilerken öyle bir sistem geliştireceğim demiştim. E-ticaret sistemlerinin daha önünde ilerleyecek dediğim de herkes gülmüştü. Ama bugün Türkiye’nin bütün illerinde faaliyet gösterirken, sermaye kurulundan borsaya doğru adım atarken, ilerlerken, sizlerle çıktığımız bu yolda 3 yıl önce bir akıllı e-cihaz üretmiştik. Hedefimiz tüm dünya ilkelerine sizlerle açılarak, aynı zamandaki bütün her konuklara biz istihdam sağlayarak, tamamı ile kullanıcılara hizmeti sağlayarak, aynı zamanda işitme engelli, görme engelli herkese de sosyal sorumluluk projesi olarak bu yola çıktık” dedi.

Yeni Cihazımız Ekmek Kapısı Olacak

Yeni cihazlarının içinde herşeyin olduğunu anlatan Kılıç, konuşmasını şöyle tamamladı:

“Yeni cihazımızın içerisinde herşey var. Uydu cihazı var, güvenlik sistemi var, modem var ve daha birçok önemli proje var. Bu cihazı yalnız 650 liraya alarak önemli bir adım atmış olacaksınız. Evlerinizde ve iş yerlerinizde kullanacağınız bu cihazla, ayrıca reklam izleyerek para da kazanacaksınız. Hem masraflarınızı en aza indireceksiniz hem de para kazanacaksınız. Böyle bir sistem dünyanın hiçbir yerinde yok. Her vatandaşımızı bu işimize davet ediyorum”

PHA

Bu Haberi Gördünmü!

Müdür Tünçmen’den  İHH’ya teşekkür 

Kahta İlçe Milli Eğitim Müdürü İnsani Yardım Vakfı(İHH) Kahta temsilciliği yönetim kurulu üyelerini makamında kabul …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir