Adıyamanlının İstediğini Cumhurbaşkanımızda isteyecek mi?

20 Nisan’da gerçekleşen Adıyaman Üniversitesi rektörlük seçimlerin sonuçları açıklandı. Mevcut rektör en çok oyu, Mehmet TURGUT ikinci en çok oyu, Sayın Prof. Dr. Mustafa GÜNDÜZ üçüncü en çok oyu alan aday oldu.

Mevcut rektörün en fazla oyu alması çok doğaldır. Neden mi çünkü kadrolaştığının beyanıdır yani kendi yandaşlarıdır. Kadrolaşmaya dört yılını veren bir rektör adayın az oy alması doğal olmayacaktır. Ama öyle bir aday var ki, Adıyamanlının gönlünün sultanıdır. Dört yıl Kuruyucusu olduğu üniversiteden uzak olmasına rağmen seçimlerde üçüncü oldu bu gösteriyor ki, yapmış olduğu hizmetin şahitleri hala bu üniversitenin bünyesinde var, daha tasfiye edilmemişler. Daha çok hizmet edeceğini bildikleri için ona destek oldular. Üniversitenin hemen hemen her biriminde bu kadar cemaatleşme varken üçüncü sırada seçimi bittirmesi büyük bir başarıdır. Güzel olanı ve güzel yapanı takdir etmemek zalimlikten öte bir şey değildir.

Üniversite akademisyenleri kendi tercihlerini yaptılar. Şimdi sıra YÖK’ün Sayın Cumhurbaşkanımıza hangi adayları sunacağında. Sayın Cumhurbaşkanımız kendisine sunulan isimleri inceledikten sonra Adıyamanlılar ve üniversitesini okuyan değerli gençler için en hayırlısını seçecektir. Bir Adıyamanlı ve bu üniversitede okuyan, Sayın GÜNDÜZ’ün çalışmalarının canlı tanığı olarak Adıyaman Üniversitesinin Rektörlüğüne kurucu rektör Sayın Prof. Dr Mustafa GÜNDÜZ olmasını temenni ediyorum.

Neden mi GÜNDÜZ? Çünkü Her şeyden önce gerçek bir Adıyaman sevdalısını, kendisi ve yandaşları için değil Adıyamanlının çıkarları peşinde, sürünün otlandığı, yayıldığı bir mera alanını hatırı sayılır bir eğitim yuvası haline getirdi, gecesini Gündüz’üne ekledi üniversiteyi büyütmeye genişletmeye halkıyla kaynaşmasına verdi. Tiyatrodan, konserden ve birçok sosyal etkinliklerden yoksun bu kurak ve çatlamış topraklara bir su damlası bir rehber oldu.

Çoğu insana gerçek mücadelenin gerekliliğini ve kazanımlarını gösterdi. Her şeye rağmen yılmadı, o kadar haksızlığa ve karalamalara, paralelci zihniyetlerin kumpaslarına karşı onurlu duruşuyla durdu, Adıyaman ve hizmet sevdalılığından vazgeçmedi.

Bu kadar memleketini seven ve hizmet etmek isteyen, halkın güvenini kazanmış, gittiğinde çoğu insanın yüreğinin burkulduğu, tekrar gelsin diye dua edeni, gittiğine üzülen bu kadar insan, Adıyaman üniversitesi kurumun başında Kurucu Rektör Prof. Dr. Mustafa GÜNDÜZ olsun diyen bu kadar insan varken…

Acaba Sayın Cumhurbaşkanımız biz Adıyamanlıların sesini duyar mı? Umutlarımıza umut olur mu?

Bu Haberi Gördünmü!

Neden Böyle Ayrımlaştık Ve Ötekileştik

Üç silahşorların her zaman söyledikleri bir söylem vardı. ‘’Birimiz hepimiz, hepimiz birimiz için’’ . Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir