Adıyamanspor Taraftarı Eski Logosunu İstiyor!

 

1946 yılında kurulan bölgenin en köklü kulüplerinden Adıyamanspor’un geçtiğimiz yıl değiştirilen logosu spekülasyonlara neden oldu.

Eski kulüp yöneticileri tarafından Adıyaman’ın simgeleri “Buğday ve Tütün”  şeklindeki logonun “ters lale” şeklini alması Adıyamansporlu taraftarlar tarafından anlamsızca karşılanırken “ Ters lalenin bizimle ne alakası var? 1946 yılında kurulan bir kulübün logosunu değiştirmenin yanlış olduğunu düşünüyoruz” dediler.

Konuyla ilgili açıklama yapan Adıyamanspor taraflar bakalım neler söylemişler…

Burhan Komşu “Eski yöneticilerimizin yapmış oldukları logo değişikliği kararına tepkiliyiz. Adıyaman sporlu genç taraftarlar olarak bizler eski logomuzu geri istiyoruz. Adıyaman’ı simgeleyen tütün ve buğday’ın yerine Hakkari Şemdinli’ye ait olan ters lale figürünün Adıyaman’ımıza ve Adıyamanspor’a logo olması bizleri derinden üzmüştür. Şu anda iş yeni yönetime düşüyor. Yeni yönetimimizin eski logomuzu getirmelerini istiyoruz. Ragıp Ersoy yönetimindeki Adıyamanspor’un asıl logosu tütün ve buğdaylı olanıdır. Ben TFF yetkilileri ile de görüştüm. Yetkili isimli yönetici bana bu konunun yeni yönetimle alakalı olduğunu ve yönetimin isterse bu sporunu çözebileceğini söyledi. Kasımpaşaspor’un da buna benzer bir problem yaşadığını söyledi. Bu sorunun basın ve yönetimin gayretleriyle çözülebileceğini bana iletti. Ben de gerekli mercilere haber verdi.”

Haber: Mustafa Polat

 

Bu Haberi Gördünmü!

5 YILLIK HASRET SON BULDU Adıyaman 1954 SK: 3- Ağrı Spor: 1

Lige Yükselme Play-Off maçında rakibi Ağrıspor’u Hakan Doğan (2) ve Uğurcan’ın attığı gollerle 3-1 yenmeyi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir