Adıyamanspor Tesisleri Kimin Olacak?

 

Amatör ligde mücadele eden Adıyamanspor’a tahsis edilen tesisin, İl Özel İdare Kurulu kararıyla boşaltılmasının ardından Şanlıurfa 2. İdare mahkemesi kararı durdurdu; ancak henüz tesislerin kimde kalacağı merak konusu oldu.

Binaya gelen Adıyamanspor Başkanı Recep Karaca, tesislerin anahtarlarının değiştirilmesi nedeniyle binaya girememesi üzerine polis ekiplerini tesislere çağrılmış ve ekiplerle yapılan görüşmenin ardından Karaca, mahkemenin kararı ile birlikte savcılığa giderek yetkililer hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

Tesislerin bahçesinde gazetecilere açıklamada bulunan Karaca, burasının kendilerine 10 yıllığını verildiğini ve bunun 5 yılının daha durduğunu söylerken, Adıyaman Valiliğinin mahkeme kararını uygulamadığını öne süren Karaca, şunları kaydetti:

“Bakın tabelasına kadar sökmüşler. Adıyamanspor’un adına bile tahammül edemiyorlar, işte tabela sökülmüş orada, böyle bir şey var mı ? Yazık, günah değil mi ? Devletin tesisi. Gençlik Spor Genel Müdürlüğü ‘Güreş tesisi yapacağız’ dedi. Teslim ederiz dedik. O zaman güreş eğitim tesisi yapacaksanız, çocuklar burada yetişecekse, gençler yetişecekse, biz size teslim ederiz.  2 aylık bir süre talep ettik, eşyalarımızın demir başlarımızın boşalmasıyla ilgili ama Adıyaman Valisinin üslubu ters, vatandaşa davranışı yakışmayacak bir şekilde, bizi köpek kovar gibi makamından kovmuştur. Biz istediğimiz süreyi dahi alamamışız, ondan sonrada işi inada bindirmiş”

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne ait olan ve 10 yıllığına Adıyamanspor’a tahsis edilen spor tesis 2 gün önce İl İdare Kurulu kararıyla boşaltılmasına karar verilmiş, karar üzerine polis eşliğinde kulübe gelen yetkililer, binada kimse olmadığı için kapıyı çilingir yardımıyla açmıştı.

Binadaki malzemeler de tutanakla yakındaki bir depoya taşınmıştı.

Haber Merkezi

Bu Haberi Gördünmü!

Dağtekin ‘Bizim Adıyaman Sevdamız Var”

AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin bir basın açıklaması yayımlayarak Dr. Süleyman Kılınç’ın adaylığının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir