ADYÜTAYAM’da Minik Öğrencilere Organik Tarım Anlatıldı

Adıyaman Bilim ve Sanat Merkezinde (Adıyaman BİLSEM) öğrenim gören minik öğrenciler, Biyoloji Öğretmeni Necmettin Doğan nezaretinde Üniversite bünyesinde yer alan Tarımsal Uygulama ve Arazi Yönetimi Uygulama ve Araştırma Merkezini (ADYÜTAYAM) ziyaret etti.

Adıyaman’da tarımla ilgili kurum, kuruluş ve çiftçilere tarımsal uygulama ve arazi yönetimi konusunda bilgiler vermek amacıyla kurulan ADYÜTAYAM’da öğrenciler solucanlar, güneş enerjisi, damla sulama, biber dikimi ve arıcılık hakkında bilgiler aldı.

Öğrencilere teorik bilgilerle birlikte pratik çalışmaların da yaptırıldığı ziyarette renkli görüntüler oluştu.

Ziyaretten dolayı duydukları memnuniyeti dile getiren ADYÜTAYAM Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muzaffer Kırpık, “Bugün minik öğrencilerimiz tarafından Tarımsal Uygulama ve Arazi Yönetimi Uygulama ve Araştırma Merkezimize bir ziyaret gerçekleştirildi. Kendilerine burada organik tarımın yanı sıra arıcılık, biber dikimi, solucanlar ve güneş enerjisi hakkında bilgiler verdik. Uygulamalı şekilde evlatlarımızı bilgilendirmeye çalıştık. İnşallah faydalı bir ziyaret olmuştur.” dedi.

Organik ürün yetiştirilen hem de Adıyaman’daki çiftçilerin seracılık ve bağcılık anlamında eğitimler aldığı merkezde çeşitli tarımsal projelere devam ettiklerinin altını çizen Dr. Öğr. Üyesi Kırpık, merkezin görmek isteyen herkese açık olduğunu belirterek, “Burayı merak eden, üretimlerimiz hakkında bilgi almak isteyen öğrencilerimizi ve vatandaşlarımızı bekliyoruz. Seracılık ve bağcılık faaliyetleri yürütülen merkezimizde klasik bağcılık sisteminden modern bağcılık sistemine geçişin örneklerini sunuyoruz.” şeklinde konuştu

Bu Haberi Gördünmü!

Kyk Öğrencileri 1000 Fidanı Toprakla buluşturdu

Adıyaman’da, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumuna (KYK) bağlı yurtlarda kalan öğrenciler fidan dikti. Yüksek …