AESOB Başkanı Duranay: “Adıyaman Piyasasında Ciddi Bir Durgunluk Var”

Adıyaman Esnaf ve Sanatkarlar Odları Birliği (AESOB) Başkanı Ziya Duranay, Adıyaman piyasasının ciddi bir durgunlukla karşı karşıya olduğunu söyledi.

Duranay, yaptığı açıkalamada, barış, bereket ve huzur ayı alması sebebiyle yoksulların gözetildiği fakir fukaranın gözetildiği bir ayda bulunduklarını ifade etti.

Türkiye’de bu yaşanan kaosun, yaşanan terörün ve şehit cenazelerinin olmadığı bir ramazan temenni eden Duranay, bu olayların bitmesini istedi.

– KÜÇÜK ESNAFA SAHİP ÇIKILMASI GEREKİYOR

Adıyaman esnafında durgunluk olduğunu bildiren Duranay, şunları söyledi:

“Sakin bir ticaretle karşı karşıyayız. Esnafı gezdiğimizde çok böyle heyecanlı, çok canlı bir alış-verişle karşı karşıya değiliz. Eski Ramazanlarda biraz canlılık olurdu, herkes bayram hazırlığı için önceden alış-verişlerini yaparlardı. Canlı olurdu fakat şuanda o havayı göremiyoruz. Esnafın işi çokta iç açıcı değil. Bunun nedeni ise sürekli dile getiriyoruz, zincir marketlerin şehir içine yayılması, zincir marketlerin Adıyaman’da sayısının çok olması. Tabi büyük kaymağı bunlar götürünce küçük esnafta zor durumda kaldı. Bu gittikçe böyle devam ediyor, onun için bizim küçük esnaflara sahip çıkmamız gerekiyor. Devletin küçük esnafa elektrik indiriminde vergi indiriminde bağkur indiriminde yararlanması gerekiyor. Bu konuda küçük esnaf sanatkara sahip çıkılması gerekiyor. Yoksa küçük esnaf sanatkar çokta iç açıcı bir durumu yok. Bunlar desteklenmeli, bunların önü açılmaları, bunlara kredi alırken biraz esnek davranılmalı, bu konuda esnafımıza sahip çıkılması beklentisi içerisindeyiz”

– YEREL ESNAFA SAHİP ÇIKIN

Vatandaşlara seslenen Duranay, “Adıyamanlılara çağrımız, bizbizeyiz, biz bize sahip çıkmamız gerekiyor şuanda. Adıyamanlı hemşerilerimizden yerel esnaftan alış-veriş yapmamız gerekiyor. Yerel esnafa sahip çıkmamız gerekiyor. Tabi bilinçsizce alışveriş yapmaktan ziyade lazım olanı almamız gerekiyor. Tabi cebimizde kredi kartları çoğalmış, bunların sıkıntısını çekiyoruz. Bunların bilinçsizce alışveriş yapılmasının acısını çekiyoruz. Bilinçli bir şekilde alış-veriş yaparken yerel esnaftan yapmamız gerek” şeklinde konuştu.

PHA

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir