AĞACIN  KÖKÜ BEDENİ SAĞLAM  OLUNCA  DALLARI GÜR OLUR

Son yıllarda Adıyaman Belediyesi  çok güzel projelere ve güzel hizmetlere imza atıyor. Bazı vatandaşlarımız  geçmişi eleştiriyor evet, haklılar bende eleştiriyorum . Geçmiş dönemde 10 yıl Ak Partiden Belediye Başkanı vardı ve öyle bir kadrosu vardı ki bir Akıllı  yol gösterici, her işi bilen Belediye Başkanına yön veren  tek bir kişi vardı.  Kadroda kimse kendi biriminde asla rahat hareket edemez, kendi biriminde projelerini hayata koyamaz hareket edemezdi. Tek Başkan ve AKIL HOCASI o kişi, koca belediyeyi çekip çevirirdi. İŞİNE GÖRE ADAM VERİLMEZDİ. ADAMINA GÖRE İŞ VERİLİRDİ yani hangi birini sayayım ki.

O dönem günü kurtarmak sosyal belediyecilik söylemiyle  bir 10 yıl heba oldu.  Adıyaman çok güzel hizmetler almalıyken  10 geriye gitti. Bunları geçmişte de yazdık tabii  yazmanın bir faydası yok ancak şöyle hafızalarımızı tazelediğimizde Adıyaman çok şey kaybetti diye biliyoruz.

Neyse geçmiş geçmişte kaldı. Vatandaş geriye dönüp şahsi düşünmeden  yorumlarsa zaten her şey ortada. Geçmişi kurcalamak değil amacım, ben burada  bugüne ve ileriye bakmak  istiyorum. Yine Adıyaman Belediye Başkanı Ak Partiden ama bu sefer bir fark var, peki nedir o fark?  Sayın Belediye Başkanının  ailesi belli,  geçmişi belli yani yıllardır siyaset yapmış  adı hiçbir yolsuzluğa usulsüzlüğe bulaşmamış, bulaşsaydı insanlar zaten söylerdi konuşurdu. Evet bende bu kanıdayım ve inanıyorum ki asla bir usulsüzlüğü olmamış ancak bazıları söyler  dilin kemiği yok, kimisi kıskanır, kimisi başka işler peşindedir, kimilerinin menfaatine terstir, kimileri kendi himayesine alamadığı içindir, kimileri meydanda rahat at koşturamadıkları için  vs. yani kısacası insanlar konuşur ancak inanarak, gerçekten düşünen insanlar Sayın Fehmi Hüsrev Kutlu’yu  tanır bilir. Yolsuzluğa tenezzül etmez, Hüsrev Kutlu iş yapar yapmaya çalışır, Hüsrev Kutlu önce Allahtan korkar.

Bakın Adıyaman Belediyesi şehrin kısa zamanda  ulaşım sorununu çözdü. Yollar sokaklar göz önünde, ara mahallelerde ki sokakları dahi  asfalt yapılmış, kaldırım yapılmış.  Yeni park projeleri yolda zaten eğir çayı projesi göz kamaştırıyor. Benim bildiğim çok güzel projeler var zamanı gelince gerçekten görecek şahit olacaksınız. Fehmi Hüsrev Kutlu bir makam aracı ve 2 koruma aracıyla gezmiyor. Geçmişi bir düşünün niye Hüsrev Kutlu çoğu zaman tek kendisi bazen de bir şoförü ve kendi niye bakın Hüsrev Kutlu’nun korkusu yok. İhalelerde  başka yollarda yanlış yapmadığına inanıyorum yapmaz da. Kurduğu kadro yine güzel insanlardan, ha et kemiksiz olmaz dermiş atalarımız evet vardır eksiklikler her şey dörtdörtlük olamaz da ama şu 2 yıldır Hüsrev Kutlu anlı dik geziyor ve sonuna kadarda başı dik yürüyeceğine inanıyorum. Sayın Başkan Sosyal Belediyecilik anlamında gerçekten güzel işler yapıyor, bakın kısaca Ramazan aylarında savurganlık göstermelik şeyler yok.

Hüsrev Başkanın ekibi çok güzel bakın Eğitim Sosyal İşler Kültür Müdürü İskender Korkut işinin ehli bir arkadaşımız ufku geniş,  basın camiasını çok iyi biliyor. Türkiye’de siyasi arenadaki kişileri çok iyi tanıyor, biliyor. Adıyaman’ı geçmişte ki ve bugünkü  görevi gereği çok iyi tahlil etmiş ve işinde başarılı. Gelelim Başkan yardımcılarına yine alçak gönüllü dürüst  işine sadık insanlar, Personel müdürü Mesut Tekin, saygılı, donanımlı ve işini en iyi yapanlardan yani gerçekten tüm birim müdürleri hele Park Bahçeler Müdürü Sıdık Aydık, ya bu adamı ben bu belediyede 25 yıldır tanırım asla ve asla adı bir yolsuzluğa karışmamış, işinin ehli bir insan. İşte hizmetler böyle işi bilen ehil donanımlı kişilerle yola çıkarsan Hizmetler aksamadan gelir. Sayın Başkan Fehmi Hüsrev Kutlu böylesi kişilerle yola çıktı ve bakın Adıyaman bir beş yıla kadar nerede olacak. Görevi sona erdiğinde Adıyaman çok şey kazanmış olacak, benim inancım bu çünkü,  Hüsrev Kutlu’nun  gelecek için başka kaygısı yok sadece hizmet etmek. Rabbim inşallah hem Başkan Kutlu’nun hem  kendine inananların yüzünü kara çıkartmaz. Hadi kolay gelsin yolunuz açık olsun. ‘Her şey Adıyaman için’ sloganı gerçek olsun.

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir