AGAD Başkanı Aslan’dan Kıymaz’a Sert Tepki “Bu İlde Herkes Kimin Ne Olduğunu İyi Biliyor!”

GAP Gazeteciler Birliği Başkanı Z. Abidin Kıymaz’ın, Adıyaman Üniversitesi Basın Sorumlusu ve aynı zamanda AGAD üyesi olan Gazeteci-Yazar Sinan Temel ile ilgili yaptığı açıklamaya AGAD Başkanı İbrahim Aslan’dan sert bir yanıt geldi.

Adıyaman Üniversitesi’nde yapılan rektörlük seçimleri öncesi basın mensuplarını üniversiteye davet ederek yaptığı çalışmaları göstermek isteyen rektör Prof. Dr. M. Talha Gönüllü’nün davetlisi olarak üniversitedeki kahvaltı programa katılan ve burada Adıyaman Faal Gazetecileri Cemiyeti (AGAD) üyesi olan, Adıyaman Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Gazeteci-Yazar Sinan Temel’i hedef alan açıklamalarda bulunarak, amiri önünde küçük düşüren GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanı ZeynalKıymaz’a, basın yoluyla yaptığı son açıklamadan sonra sert bir şekilde cevap veren AGAD Başkanı İbrahim Aslan, “Eğer mesele iş yapmaksa, bu ilde herkes kimin işini yapmadığı için görevinden kovulduğunu çok iyi biliyor. Zeynal Abidin Kıymaz’ın, üyemizi yıpratmaya çalışarak neyi amaçladığını çok iyi biliyoruz ancak AGAD olarak bütün üyelerimizin yanında olduğumuz gibi Sinan Temel hocamızın da yanında olduğumuzu bilmesini istiyoruz. Adıyaman’da basının geldiği noktanın sorumluları arasında başı çeken Sayın Kıymaz, AGAD olarak bizi bazı şeyleri açıklamaya mecbur bırakmasın, aksi halde bu ilde yüzüne bakacağı insan kalmaz!” diyerek GAP Gazeteciler Birliği Başkanı Kıymaz’ı uyardı.

Konu ile ilgili yaptığı ve bazı basın organlarında yayınlanan son açıklamasında, AGAD üyesi Sinan Temel’e gereken cezayı vermesi için Rektör Gönüllü’yü göreve davet eden Zeynal Abidin Kıymaz ile ilgili sert açıklamalarını sürdüren Aslan, şunları söyledi: “Hiçbir birey bir başkasının ekmeğini kazandığı bir yerde, o kişinin amirine şikayet edilemez. Eğer ortada hakikaten bir problem varsa bu başka bir üslupla dile getirilebilir, ancak Zeynal Abidin Kıymaz’ın üyemiz Sinan Temel’e karşı sergilediği tavır kesinlikle art niyetli ve içerisinde çeşitli hesapların olduğunu tahmin ettiğimiz bir tavırdır. İsmi hiçbir zaman polemiklerle, problemlerle, ahlaksızlıklarla anılmayan Sinan Temel hocamıza yapıştırdığı “iyi çalışmıyor, işini iyi yapmıyor” söylemini söyleyecek son kişi olan Zeynal Abidin Kıymaz’ın, sırf işe gitmediği için işinden kovulduğunu bilmeyen meslektaşı olduğunu sanmıyorum. Böyle birisinin Sinan Temel gibi değerli bir isim üzerinden prim yaparak rektörden ne tür taleplerde bulunduğunu yada bulunacağını merak ediyoruz. Çünkü şimdiye kadar yaptığı her işte sadece kendini önplana çıkarma derdinde olan bu şahıs, her işininmaddi külfetini başkasına yükleterek Adıyaman’da basının adının kötü anılmasına sebep olan isimlerin başında yer almaktadır. Adıyaman Faal Gazetecileri Cemiyeti Başkanı olarak böyle bir isimle aynı mesleği yapmanın üzüntüsünü yaşadığımı ancak, böyle kötü niyetlilerin bu görevde tek başına kalmamaları için sonuna kadar var olacağımı da söylemek istiyorum.”

Haber Merkezi

Bu Haberi Gördünmü!

Jumbo Kuşlar Bin Liradan Alıcı Buluyor

Adıyaman’da Muhabbet ve Doğa Kuşları Yetiştiriciler Derneği tarafından her hafta kurulan mezatta, muhabbet ve kanarya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir