AGAD’dan Kanal Urfa’ya Ziyaret

Adıyaman Faal Gazetecileri Cemiyeti (AGAD) yöneticileri ve üyeleri Ramazan ayı münasebetiyle Şanlıurfa’da iftar açtıktan sonra Kanal Urfa’yı ziyaret ettiler.

TÜRKSAT’tan yayın yaparak Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki kültürü ve toplumdaki yaşayışı ekranlara taşıyan Kanal Urfa’yı ziyaret eden Adıyamanlı gazeteciler, kanalın stüdyolarını gezdiler.

“Kanal Urfa yalnızca Şanlıurfa’nın değil bölgemizin sesi”

Adıyaman’da görev yapan basın mensuplarıyla birlikte Şanlıurfa’da bir iftar programına katıldıktan sonra Kanal Urfa’yı ziyaret ettiklerini ifade eden Adıyaman Faal Gazetecileri Cemiyeti (AGAD) Başkanı İbrahim Aslan, “Yakın bir tarihte Kanal Urfa’ya bir ziyaretim olmuştu. Her zaman söylerim, Kanal Urfa Doğu ve Güneydoğu’nun en büyük televizyonu. Adıyaman’da ve bölgemizde bulunan diğer televizyon kanalları kendi imkanları çevresinde yayın yapmaktalar. Ancak Kanal Urfa’nın yönetimi Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ne çok büyük bir televizyon kazandırdılar. Bu konuda kanalın yönetimini ve çalışanlarını tebrik ediyorum. Adıyaman’da görev yapan basın mensupları Kanal Urfa’nın haberlerini sürekli takip etmekteler. Aynı zamanda bende Adıyaman’da yerel bir televizyonun sahibi olduğum için televizyon yayımcılığının zorluklarını çok iyi bilmekteyim. Bu sektörde en zor sıkıntı teknik yapı ve profesyonel personel bulamamak. Çünkü Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi içerisinde deneyimli personel bulmak çok zor. Bu sektörde var olanların sayıları da parmakla sayılacak kadar az. Ancak bölgemizde yayın hayatına devam televizyonlar arasında Kanal Urfa gibi bir yatırımın hizmeti oldukça fazla. Şu gerçeği ifade etmek isterim ki, Kanal Urfa yalnızca Şanlıurfa’nın değil bölgemizin sesi” diye konuştu.

“Toru kısa uzun yıllar medya sektörünün içerisindeymiş gibi profesyonelce yayın yapan bir televizyonun sahibi”

Gazetelik mesleğinden geldiği gibi uzun dönem yerel bir televizyon kanalında program yatıktan sonra Adıyaman’dan ulusal yayın yapan ASU TV’de halen program yaptığını belirten Yerel Televizyonlar Birliği yönetim üyesi gazeteci-yazar İskender Korkut, “Yerel Televizyonlar Birliği’nin yönetiminde yer almaktayım. Kanal Urfa Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Toru değerli bir arkadaşım. İbrahim Toru kısa bir sürede medya sektörünün içerisinde yer almamasına rağmen sanki uzun yıllar medya sektörünün içerisindeymiş gibi profesyonelce yayın yapan bir televizyonun sahibi. Kanal Urfa bu noktada profesyonel işler çıkaran bir televizyon. Zaman zaman Kanal Urfa’yı takip ediyorum. Özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi için haber içerikli programları izliyorum. Ayrıca Şanlıurfa şanslı ve herkesten önce kabinede bir bakanı olan bir il. O nedenle habercilik açısından da hükümetin yetkililerinin Şanlıurfa’yı ziyaret etmeleri Şanlıurfa, Kanal Urfa ve diğer medya mensupları açısından da önem arz ediyor. Özellikle Kanal Urfa’nın Şanlıurfa dışında ve Ramazan ayında yapmış olduğu programlardan televizyon yöneticilerini ve çalışanlarını tebrik ediyorum. Bu konuda Kanal Urfa çalışmaları yoğun çaba sarf ediyorlar. Bu çabadan dolayı Kanal Urfa Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Toru, olmak üzere bütün Kanal Urfa çalışanlarını canı gönülden tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

“Böyle bir yatırımın tek bir düşüncesi olabilir oda Şanlıurfa sevdası”

Kanal Urfa’nın büyük bir yatırım -olduğuna dikkat çeken gazeteci-yazar İskender Korkut şunları kaydetti; “Gazete ve televizyon sahiplerinin kar marjı gözeterek baktıkları bir alanda televizyon yayıncılığı akıllı bir yatırım değil. Fakat işin içine memleket sevdası, yerel medyanın sorumluluğu girince ekonomik yönler bir tarafa yitiliyor. Çünkü televizyonculuk masraflı bir yatırım. Şuanda uydudan yayın yapan televizyonların başında bulunan yetkililerin Allah yardımcıları olsun. Bu kanalların gelir ve giderlerine baktığımız zaman ister istemez başka sektörlerde yapmış oldukları çalışmalardan televizyon sektörüne para aktarmak yapmak zorundalar. Kanal Urfa Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Toru’yla Yerel Televizyonlar Birliği’nde bulunmamız münasebetiyle sık sık görüşmekteyiz. Televizyon sahipleri çok büyük gelirler elde etmiyorlar. Bu işe sevdalı oldukları için çaba sarf ediyorlar. Böyle bir yatırımın tek bir düşüncesi olabilir oda Şanlıurfa sevdası.”

“Şanlıurfaspor yaptığı transferlerle 1. ligi hak ediyor”

Kanal Urfa mikrofonlarına konuşan Işık Gazetesi yazarı Yaşar Bayram ise, “Şanlıurfaspor’un başarısı Adıyamanlıların göğsünü kabartıyor. Şanlıurfa halkının Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’le yekvücut olup, Şanlıurfa için neler yaptıklarını görüyoruz ve yakından takip ediyoruz. Şanlıurfaspor’un yakaladığı başarı bölgemiz açısından büyük bir gelişme. Maalesef Adıyaman’da bu birlikteliği yakalayamıyoruz. Gazeteciliğin ve yazarlığın dışında Adıyamanspor’un yönetiminde de yeralmaktayım. Ne yazık ki, sezona büyük sıkıntılarla başladık. Bir türlü Şanlıurfaspor ve Şanlıurfa halkı gibi bir birlikteliği yakalayamadık. Tüm bu sıkıntılarımıza rağmen Şanlıurfaspor’u 1. ligde görmek istiyoruz. Diyarbakır, Malatya, Kahramanmaraş, Van, Erzurum, Şanlıurfa, Adıyaman ve bölgemizde bulunan diğer iller aynı kültürü yaşamaktalar. Böylelikle Şanlıurfaspor’u 1. ligde gördüğümüzde mutluluğumuz katbekat artacaktır. Şanlıurfaspor’a maddi ve manevi imkanların sarf edildiği görülüyoruz. Şanlıurfaspor yaptığı transferlerle 1. ligi hak ediyor” ifadelerini kullandı.

“Adıyaman’daki basın mensuplarını ziyaret edeceğiz”

Adıyaman Faal Gazetecileri Cemiyeti (AGAD) yöneticilerinin ve üyelerinin Kanal Urfa’yı ziyaret etmelerinden dolayı oldukça mutlu olduğunu belirten Kanal Urfa Genel Müdürü Ferhat Özer, Kanal Urfa’nın çalışmaları hakkında şu bilgileri verdi; “Ramazan ayı boyunca yoğun olarak çalıştık ve çalışmaya devam ediyoruz. 30 günlük Ramazan ayının 15 gününü Şanlıurfa’nın dışından yayın yaparak geçiriyoruz. Bir gün Şanlıurfa’da diğer günlerde ise ilimizin dışında yer alan illerimizden yayın yapmaktayız. Bu yayınlarımızdan dolayı kanalımız çalışanları yoğun bir Ramazan ayı geçirdiler. Bunun yanı sıra Türkiye’de en çok canlı yayın yapan televizyon kuruluşları arasında yeralmaktayız. Bu söylediklerim TÜRKSAT kayıtlarında da mevcuttur. Kanal Urfa olarak Ramazan ayı boyunca her gün 7 saat canlı yayın yapıyoruz. Geçen yıl Adana’dan Bitlis’se Ramazan programları yaptık. Bu yıl ise ilçelerimize yöneldik. Komşu ilimiz Adıyaman’da, Diyarbakır’da, Mardin’de ve birçok ilimizde canlı yayın araçlarımızla programlar yaptık. Türkiye’de en çok canlı yayın aracına sahip olan ve canlı yayın yapan televizyonuz. Öte yandan özellikle Adıyaman’ın ilçe belediyeleri zaman zaman bizlerden program talep etmekteler. Ayrıca televizyonumuzun müzik programlarına Adıyaman E Tipi Kapalı Cezaevi’nden oldukça fazla mesaj gelmekte. Adıyaman Faal Gazetecileri Cemiyeti (AGAD) yöneticilerinin ve üyelerinin televizyonumuzu ziyaret etmelerinden dolayı oldukça mutluyuz. İnşallah yakın bir tarihte Şanlıurfa’da bulunan basın mensuplarıyla birlikte Adıyaman’daki basın mensuplarını ziyaret edeceğiz. Bugün aramızda bulunan tüm Adıyamanlı basın mensuplarına görevlerinde başarılar dileyerek, televizyonumuza gelerek göstermiş oldukları nazik davranıştan dolayı teşekkür ediyorum.”

Bu Haberi Gördünmü!

Jumbo Kuşlar Bin Liradan Alıcı Buluyor

Adıyaman’da Muhabbet ve Doğa Kuşları Yetiştiriciler Derneği tarafından her hafta kurulan mezatta, muhabbet ve kanarya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir