AGAD’dan Vali Erin’e Ziyaret   

Adıyaman Faal Gazeteciler Cemiyeti (AGAD) Başkanı İbrahim Aslan ve Cemiyete üye gazeteciler, geçtiğimiz hafta Adıyaman’a gelerek göreve başlayan Vali Abdullah Erin’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Abdullah Erin, Adıyaman Faali Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İbrahim Aslan ve cemiyet üyelerine teşekkür ederek, “Adıyaman’da yürüteceğimiz çalışmalarda herhangi bir yanlışa düşmemek için toplumun tüm kesimleriyle bir yönetişim anlayışı çerçevesinde ortak akıl ile projelerimizi hayata geçireceğiz. Toplumun duyan kulağı, kamuoyunun gören gözü olan basınımızla da sürekli iletişim halinde olarak onların yapıcı eleştirilerine her zaman açık olacağız. Her çalışmayı ve her projeyi şeffaflıkla yürüteceğiz. Basınla paylaşmayacağımız hiçbir şey olmayacaktır. Birlik ve beraberlik içerisinde hareket ettiğimiz sürece sonuçta ulaşacağımız hedefe daha çabuk ve hızlı varmış oluruz. Bu sürede her türlü eleştiri ve tenkite açık olacağız. Sosyo-ekonomik gelişmişlik anlamında Adıyaman’ın çok iyi bir yerde olduğunu söyleyemeyiz. Başka sektörlerde de almamız gereken mesafeler bulunmaktadır. Bunun içinde çok hızlı adımlar atmamız gerekiyor. Çünkü dünya yerinde durmuyor. Sürekli bir değişim ve dönüşüm içerisinde. Yapılan bütün iyi şeylere rağmen almamız gereken çok mesafeler var. Adıyaman’da atanmışı, seçilmişi, kamu ve STK’larıyla Adıyaman’a birlik ve beraberlik içerisinde hizmet edeceğiz. Adıyaman’ın 5. bölge teşvik sistemi içinde yer alması içimize sinen bir şey değildir. Adıyaman’ın içinde bulunması gereken paket altıncı pakettir. Bunun için hep birlikte çaba sarf edeceğiz. 2002 başlarında baktığımızda Adıyaman’ın kamu yatırımlarında aldığı pay sıralamasında 68. sırada olduğunu görüyoruz. 2002 sonrası Milletvekillerimizin de girişimleriyle Adıyaman aldığı kamu yatırımlarıyla Türkiye’de 13. sıraya yükselmiştir. Bunlar büyük projeler olduğu için bunların etkisi ileride topluma yansıtılacaktır. Genel olarak Adıyaman’a gerçekleştirilen çok güzel projeler var ama daha fazlasını yapmalıyız. Bu anlamda, Mahmut Demirtaş Valimizin yaptığı bütün hizmetlerini ve gayretlerini takdirle anıyorum. Adıyaman adına kendilerine teşekkür ediyorum”  dedi.

Adıyaman’a daha güzel projeler kazandırmak amacıyla yeni bir proje birimi oluşturulacağını kaydeden Vali Abdullah Erin, “Bu anlamda ilgili Vali Yardımcısına talimat verdim. Yeniden oluşturulacak bu proje birimi, kamu kurumları mantığı içerisinde çalışacak bir birim olmayacak.  Bu birimde her sektörden personeli bir araya getirerek, bir çatı altında birleştireceğiz. Bunların tek işi gece gündüz demeden Adıyaman için düşünüp proje üretmek olacaktır.  Gece yarılarına kadar çalışabilecek bir ekibin olmasını istiyoruz. Bunu da zorla değil, çalışmaktan zevk alan bir anlayışla gerçekleştirmeye çalışacağız” şeklinde konuştu.

Adıyaman Faal Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İbrahim Aslan ise, “Bugüne kadar Valilik Makamını devlet makamı olarak gördüğümüz için her zaman yanlarında olmuşuzdur. Bundan sonra da Adıyaman’ın sorun ve sıkıntılarının giderilmesi noktasında yapılacak her güzel çalışmada Adıyaman basını olarak sayın valimizin yanında olacağımızı ve destekleyeceğimizi ifade etmek istiyorum” dedi.

Adıyaman Faal Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İbrahim Aslan ve cemiyet üyeleri, Vali Abdullah Erin’i tebrik ederek, Adıyaman’a hayırlı ve uğurlu olması temennisiyle yeni görevlerinde başarılar dilediler. HABER MERKEZİ

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir