AGC’den, AK Parti İl Başkanı Dağtekin’e Ziyaret

Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki Dişkaya ve yönetim kurulu üyeleri, AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.

AK Parti Adıyaman İl Başkanı Dağtekin, ziyaretten duyduğu memnuniyeti getirdi.

Dağtekin, ” Adıyaman Gazeteciler Cemiyetine şahsınıza ve başkanının şahsına bütün camianınıza teşekkür ediyorum. Çok farklı bir bakış açınız var. Farklı bir gayretiniz çabanız var. Adıyaman yerelinde genel olarak da bir gayretiniz var. Adıyamanlılar genelinde o konuda sizleri kutluyoruz” dedi.

– ”Basın Camiasındaki Çalışmalarınız Hep Takdire Şayandır”

Gazeteciliğin ötesinde  Adıyaman’a hizmetle ilgili gazeteciliği aşan çalışmaların olduğunu belirterek, ”AKALP diye bir ayrı çalışmanız var. Onun için derdiniz sadece bir gazetecilik değil gazeteciliğinde ötesinde Adıyaman’a hizmetle ilgili gazeteciliği de aşan, çünkü bunun bir ekonomik maliyeti de var, bir zaman verme bedeli de var. Bunların hepsini göz önünde bulundurup böyle bir hasbi memleket sevdası olan bir yapınız var. Ben bu noktada sizleri kutluyorum tebrik ediyorum. Zeki Ağabeyi biz yıllardır tanırız biliriz. Ekip olarak da her birinize ayrı ayrı dostluklarımız arkadaşlıklarımız var. Ne mutlu yani birçok şeyi belki de bazı insanlarımız anlamayabilir. Bu memleketin temel sorunları ne olacak? Bu konuda hem gazeteciler olarak sizler hem siyasetçiler olarak Bizler aslında hep toplumun gözetimindeyiz. Toplum bizi gözetliyor bizi bizden daha fazla takip ediyor. Bu dikkatinizi ben görüyorum dikkatli köşe yazılarınız, gazeteleriniz, basın camiasındaki çalışmalarınız hep takdire şayandır” dedi.

– ”Adıyaman’ın Sorunlarını Çözmeye Talibiz”

Başkan Dağtekin, “Bir ay içerisinde şunu gördüm çözülemeyecek hiçbir konu yoktur. Elbet gücünü yetmedikleri vardır. Ama ilgilendiğiniz zaman evet ben senin bu sorununu aldım ilgilendim uğraştım ama çözemedim dediğimizde bizim halkımız çözülmüş kadar memnun oluyor ve mutlu olabiliyor onu da aynı şekilde de kabul ediyor biz fertler olarak bunu böyle görüyoruz. Toplum Sağlık ve Adıyaman genelinde sorunlarımız da inşallah Ahmet aydın Bey gibi böyle Adıyaman’ı tüm aşmış Türkiye mal olmuş bir ismin etrafında diğer vekillerimiz en ufak bir tereddüt göstermeden birlik beraberlik oldular bizde teşkilatlarımız ile birlikte gurur duyduk mademki böyle bir yaptığımız Ankara’da var temsil ediliyor. O halde bizde Birlik beraberliğimizi burada aynı kıvamda diri tutalım dedik ve öyle de çalışıyoruz. Ankara’da işlerimiz gerçekten son hızıyla takip ediliyor. Benim işte böyle notlarımı tutuyorum günlük notum mutlaka vardır. Bu akşam konuştuğum zaman şu notu ileteyim diye yazdıklarım var o yazdığımı akşama işte Ahmet Bey’in veya diğer İbrahim Halil Bey ile diğer vekilimizle Yakup abi ile Muhammed Fatih Toprak beyle çünkü Ankara boyutlu çözülecek nice meselelerimiz vardır. Bunu mutlaka akşam hangi saatte olursa birbirimize fedakârlık yapıyoruz ve ulaştırıyoruz onlar da ellerinden geleni yapıyorlar elden geleni yapmak yeterlidir.  Kaderin asıl tanımındaki tevekkül şuydu elden gelen her şey yapıldıktan sonra sonucu Allah’a havale edilmesidir. Biz bize düşeni yapmak elden gelen yapmakla sorumluyuz mükellefiz bütün sorunları bitirecek bir durumumuz bugüne kadar hiç kimse yapamamıştır bitmemiştir o açıdan sorunlarını Adıyaman’ın sorunlarını çözmeye talibiz bütün imkânlarımızı kullanarak Adıyaman’a hizmet etmeye talibiz ve sizleri de bu irade de görüyor gelişinizden dolayı da mutluluk duyduğumuzu ifade etmek istiyorum teşekkür ederim.” dedi.

Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki Dişkaya ise, AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin’i  vekâletten asalete dönmesi nedeniyle ziyaret ettiklerini söyledi.

Dişkaya, ”Kabullerinden dolayı sayın başkanımıza teşekkür ediyoruz. Sayın başkanı biz bugün tanımıyoruz yıllardır tanıdığımız bildiğimiz bir insan saygı duyduğumuz bir kardeşimiz şundan umudumuz var ki, Adıyaman’ın biriken sorunlarının çözümü noktasında iradeli ve dirayetli adımlar atacaktır. Biz il teşkilatını çok önemsiyoruz, niye önemsiyoruz insanlara bir kere Ankara’yı yol etmelerine şiddetle karşıyız. İl başkanımızın başkanlığında bu sorunları alır  ilgili vekillere zannediyorum günlük ulaştırıyor. Çözümü noktasında da çözümler üretmeye çalışıyor. İşte böyle samimi bir karardan dolayı sizi kutluyorum bu uyumunuzun daha da pekişerek devamı temennimiz. Tabi il teşkilatımızın yükü ağır, hele hele zatıalinizin yükü daha da ağır az önce kendinizde değindiniz, minberlerden inip koltuklara oturmanın çok büyük bir vebali var, duruşunuz çok sıradan biri değil o vesileyle beklentisi olan insanlar mağduriyet yaşayan insanlar yaşanabilir bir kent olabilmemiz adına gece gündüz demeden çalışacağınıza ben inanıyorum” diye konuştu.

Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti olarak yapılan her doğru da Adıyaman’ın bir santim daha ileriye gidebilmesi için her adımda birlikte olmayı beyan ettiklerinin altını çizen  Dişkaya, ”Hiç öyle gizli saklı değil bizim kişisel veya farklı ne cemiyet üyelerimizin bir duruşu olur ne de böyle bir talebimiz olur bugüne kadar hiç olmamıştır. Tarihimizde bundan sonra da olmaz derdimiz Adıyaman’dır. Derdimiz Adıyaman insanının huzurlu ve müreffeh bir şekilde yaşamını idame ettirebilmesidir. İnşallah hep birlikte daha da modern bir Adıyaman’ı yakalarız. Ben akşam bir program izliyordum Adana televizyonu varmış tesadüfen karıştırırken buldum röportaj yapıyor Adana’da ne olmasını istiyorsunuz tahmini 5-6 kişiyle bu söyleşi oldu 6’nın rahat beşi Adana’da her şey var dedi. Ne isteyelim gıpta ettim gelmesi gereken her ilin noktası orasıdır her şey var dediğimiz noktada biz Adıyaman’ın sorunlarını çözmüşüzdür AK Partimizin çok büyük hizmetleri olmadı mı? Adıyaman’a çok hizmetleri oldu eksikler yok mu? Diz boyu bunlar için de mücadele edeceğiz” dedi.

Daha sonra  AGC başkanı Zeki Dişkay, AKEDAŞ Yetkilileriyle Görüştü

Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki Dişkaya ve Yönetim Kurulu Üyeleri gündemde olan sorunlarla ile ilgili AKEDAŞ müdürleriyle bir araya geldi.

Başkan Dişkaya, AKEDAŞ ile ilgili Gazeteciler Cemiyetimize yoğun bir şikâyet olunca bizde Gazeteciler Cemiyeti olarak AKEDAŞ yetkililiklerini ziyaret edip, konu hakkında net bilgiyi kamuoyu ile paylaşmak istedik.

Başkan Dişkaya AK EDAŞ’a yeni abonelik ilgili sorumuza 220 bin aboneden sadece 10 bin abone yenilenecek. Herkese dönük bir uygulamanın olmadığını,  son günlerde kamuoyunda gündemde olan AK EDAŞ herkese gelin abone olun yoksa elektriğinizi keseriz dendiğini bununda her abone için 150 ile 300 TL demek olduğunu bununda halkı mağdur ettiğinin sıkça gündeme gelmesi üzerine Gazeteciler yönetimi olarak AK EDAŞ’a konuyu görüşmek üzere gittik.  Böyle bir uygulamanın olamayacağını halkın mağduriyeti anlamına geldiğini bu uygulamanın durdurulmasını istedik.

Konuyla ilgili yetkili Müdür ise, Adıyaman ilimizde yaklaşık 220 bin abone var bunların sadece 10 bini daha önce pazarlamacı şirketlerle sözleşme yapmışlar indirimli elektrik almak için o şirketlerde ekonomik sebeplerden dolayı yaptıkları sözleşmede günü dolanların sözleşmesini fes ettiğinden mecburen biz vermek zorundayız. Bu vesileyle 220 bin aboneden 10 bin tanesine mesaj attık bizimle sözleşme yapılmasının yasal bir zorunluluk olduğunu belirttik. Daha önce yatırdıkları depozito ücretleri ya kendilerine ödeniyor yada yeni abonelik için yatırmak zorunda olunan depozitoyla mahsuplaştırıyoruz buda sarfiyatlarına göre değişiyor. Bazen üstte artan parasını iade ediyoruz bazen aradaki farkı depozito olarak emanete alıyoruz. Olay budur diyerek yapılan uygulamanın bu olduğunu belirttiler. Haber Merkezi

Bu Haberi Gördünmü!

Koruyucu Ağız ve Diş Sağlığı Haftası

Koruyucu Ağız ve Diş Sağlığı taramaları ve florür vernik uygulamaları kapsamında, Şehit Engin Tilbaç Anaokulunda …