Ahmet Aydın Adıyaman’ın Gururu Oldu

AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın Meclis Başkanvekili Oldu

 AK Parti’nin Meclis ve Grup Başkanvekilleri belli olurken, Ak parti Adıyaman milletvekili Ahmet Aydın 26. Dönem TBMM Başkan vekili oldu.

Vekil Aydın, Ak Parti’de İl Yönetim kurulu Üyeliği ve İl Başkanlığı görevlerinde bulundu. Ardından 23. Dönem milletvekili olarak meclise giden Aydın, son olarak Grup başkan vekili olarak görev yaptığı Ak parti’de 26. Dönemde Meclis Başkan vekilliğine seçildi.

Adıyaman’daki birçok yatırımda imzası olan ve özellikle eğitim ve sağlık alanındaki yeniliklerle adı anılan Ak Parti Meclis Başkanvekili Ahmet Aydın’ın yeni görevi Adıyaman halkı tarafından da memnuniyetle karşılandı.

Yediden yetmişe herkesin beğenisini kazanan ve siyasi hayatı boyunca gerçekleştirildiği projelerle adından sıkça söz ettiren Aydın’a sevgi gösterisinde bulunan vatandaşlar  “ Ahmet Aydın Adıyaman için bir kazanç ve bir şanstır. Yeni görevinde başarılar diliyoruz. Grup Başkan vekilliği döneminde yapmış olduğu  hizmetlerin yeni görevinde de artarak devam etmesini bekliyoruz. İnşallah çok güzel hizmetlere imza atarak Adıyaman’ın ismini tüm ülkeye duyuracaktır” dediler.

Adıyaman için büyük bir kazanç olarak görülen ve siyasi hayatı başarılarla dolu olan Ahmet Aydın, 1 Mart 1971’de Adıyaman Kâhta’da doğdu. Babasının adı Mustafa, annesinin adı Zeliha’dır. Avukat; İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk Anabilim Dalında ders programını tamamladı.Sağlık Bakanlığına bağlı hastanelerde radyoloji teknisyeni olarak çalıştı. Serbest avukatlık yaptı.23. Dönemde Adıyaman Milletvekili seçildi. Orta düzeyde İngilizce bilen Aydın, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Haber: B.IŞIK

Bu Haberi Gördünmü!

Jumbo Kuşlar Bin Liradan Alıcı Buluyor

Adıyaman’da Muhabbet ve Doğa Kuşları Yetiştiriciler Derneği tarafından her hafta kurulan mezatta, muhabbet ve kanarya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir