AK Parti Adıyaman Merkez İlçe Başkanı Hanifi Erdem: “Vatanımız İçin Canımızı Vermeye Hazırız”

 

AK Parti Adıyaman Merkez İlçe Başkanı Hanifi Erdem, 15 Temmuz gecesinde yaşanan darbe girişiminin ilk anından itibaren milli iradeye sahip çıktığını belirterek, Türk milletinin tarih yazdığını söyledi.

Merkez İlçe Başkanı Mehmet Hanifi Erdem, 15 Temmuz Darbe Girişimine karşı Adıyaman’dan on binlerce kişinin günlerce meydanı boş bırakmadığını kaydetti.

Mehmet Erdem, yaptığı konuşmada şunları söyledi;

“Söz konusu vatan olunca Adıyaman’da siyasi görüş, dil, din, ırk gözetmeksizin bütün Adıyaman Hükümet Meydanı’nda toplandı. Halkımız milli iradesine, bayrağına, milletine, vatanına sahip çıktı. İlk gece olduğu gibi yaklaşık iki haftadır bütün Adıyaman meydanlarda sabahlıyor. Kiminle görüşsek herkesin tek söylediği şey, ‘vatanımız için canımızı vermeye hazırız, Cumhurbaşkanımız bize evlerinize dönün diyene kadar nöbete devam edeceğiz’ diyorlar. Allah hepsinden razı olsun. Milletvekillerimiz ve il teşkilatımız halkımızla birlikte nöbete devam etmekteyiz. Başkomutanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ‘tamam’ diyene kadar alanlarda olmaya devam edeceğiz. Milletçe bu yola baş koyduk, hainler şimdiye kadar olduğu bundan sonra da hain emellerine asla ulaşamayacaklar. Tanklara karşı göğsünü siper eden, F16’lara taşla karşılık veren milletimizin bu iman gücü olduğu sürece sırtımız yere gelmeyecektir. Bu vesileyle ilk geceden itibaren alanlara inerek milli iradesine sahip çıkan milletimize teşekkür ediyorum.” İHA

Bu Haberi Gördünmü!

Dağtekin ‘Bizim Adıyaman Sevdamız Var”

AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin bir basın açıklaması yayımlayarak Dr. Süleyman Kılınç’ın adaylığının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir