AK Parti Adıyaman Milletvekili Adnan Boynukara; “DAEŞ’in Özünü Gizleyerek Ortaya Çıkan Sonuca Odaklanın Deniliyor”

AK Parti Adıyaman Milletvekili Adnan Boynukara, “DAEŞ’in özünü gizleyerek ortaya çıkan sonuca odaklanın deniliyor. Daha da ileri giderek, hep bir ağızdan; “gelmiş geçmiş en gaddar örgüt DAEŞ’le mücadele verilirken PKK’yı düşünecek halimiz yok, DAEŞ varsa PKK, YPG, PYD meşrudur.” deniliyor. Türkiye ise Batı’nın bu kirli/kanlı politikalarına ve aldatmacaya itiraz ediyor” dedi.

Gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulunan Boynukara, DAEŞ üzerinden kampanya yürütüldüğünü belirttti.

Türkiye’nin gücünü ve boynunu eğdirmeye çalıştıklarını ifade eden AK Parti Adıyaman Milletvekili Adnan Boynukara, “

“Herkesin DAEŞ terörünü konuşması isteniyor. Ancak hiç kimsenin DAEŞ’in ortaya çıkışını, silahlara nasıl sahip olduğunu, bölgede izlediği terör saldırılarındaki karakteristik özelliklerini sorgulamasını ve fikir beyan etmesini istemiyor. DAEŞ’in özünü gizleyerek ortaya çıkan sonuca odaklanın deniliyor. Daha da ileri giderek, hep bir ağızdan; “gelmiş geçmiş en gaddar örgüt DAEŞ’le mücadele verilirken PKK’yı düşünecek halimiz yok, DAEŞ varsa PKK, YPG, PYD meşrudur.” deniliyor. Türkiye ise Batı’nın bu kirli,kanlı politikalarına ve aldatmacaya itiraz ediyor. Türkiye diyor ki; “DAEŞ sizin organize ettiğiniz ve beslediğiniz bir terör örgütüdür, yok edilmelidir. Ama bu durum PKK’nın Türkiye açısından birincil tehlike olduğu gerçeğini gizlemeye yetmez. PKK da, Batılı ülkelerden beslenmektedir ve YPG, PYD, PKK aynıdır. DAEŞ üzerinden KCK, PKK, PYD ve YPG’ye meşruiyet zemini oluşturmanız kabul edilemez…”  Türkiye, Batının Gladyo geleneğiyle sürdürdüğü bu kirli ilişkilere itirazını sürdürecek ve iddialarından vazgeçmeyecek! Şu an için tek başına politik tutum geliştirme gücüne sahip olmayabilir. Ama kurulmak istenen tüm kirli politikaları bozacak güce ve etkiye sahip olduğu da unutulmamalı. Herkes kendini bu duruma alıştırmak zorunda” dedi.

Boynukara, konuşmasını şöyle sürdürdü;

“Türkiye’nin sergilediği bu tutum, süreç içinde karşılaşabileceğimiz sorunların neler olabileceğini ortaya koymaya yetiyor. Bağımsız ve özgün tutum ile dışa açılmaya yönelik barış çabalarına karşılık ortaya koyabilecekleri en kirli adımın, terör saldırılarını tırmandırmak olacağı biliniyordu. Çünkü odaklandıkları ana konu, Türkiye’nin gücünü zayıflatma ve boyun eğdirmedir. Türkiye’yi, şemsiye gücün parçası olan DAEŞ terör örgütü ve şemsiye gücün lojistiğini sağladığı PKK terörüyle hizaya getirmek istiyorlar. Ancak Türkiye’nin kat ettiği mesafeyi ve şu an sahip olduğu politik kararlılığı dikkate aldıklarında, bunun mümkün olmadığını da görüyorlar. Türkiye’ye karşı yürütmek istedikleri politikaları daha fazla sürdürme şanslarının olmadığının da farkındalar ve uygulama kabiliyetlerini kaybediyorlar. Buna rağmen denemeye devam edeceklerini bir kenara yazmakta yarar var! Yeter ki Türkiye, sahip olduğu medeniyet dinamiğinin ve bölge insanı ile var olan ilişkisinin bu kirli işbirliğini bozacak yegane güç olduğunu unutmasın.”

HABERİN MERKEZİ

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir