AK Parti Adıyaman Milletvekilleri Adayları Coşkuyla Karşılandı

TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın:   “15 Temmuz’da Topla Tüfekle Yapamadıklarını Ekonomi Üzerine Operasyon İle Yapmaya Çalışıyorlar”

TBMM Başkanvekili ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın ve milletvekili adayları memleketinde üzerlerine ve yollarına gül yaprakları dökülerek karşılandı.

Partisinin aday tanıtım toplantısının ardından memleketlerine dönen AK Parti Milletvekili adaylarına memleketlerinden coşkulu bir karşılama töreni düzenlendi. Adıyaman Havalimanında TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, Milletvekili İbrahim Halil Fırat, milletvekili adayları Muhammed Fatih Toprak, Yakup Taş ve Abdulaziz Aslan partililer tarafından güllerle karşılandı.

Havalimanında partililere seslenen TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, Türkiye’ye küresel güçler tarafından çekilen ekonomik operasyonlar ile ilgili önemli açıklamada bulundu.

Türkiye’yi yolundan döndürmek için çeşitli film ve fırıldaklar çevrildiğini kaydeden Ahmet Aydın, “Türkiye’ye oynanan oyunları görüyorsunuz. Türkiye’yi yolundan döndürmek için ne tür filmler, fırıldaklar çevirdiklerini hepiniz çok iyi görüyorsunuz. ‘Tayyip Erdoğan’ı verin diyorlar. Türkiye’den vazgeçin, Türkiye’nin büyümesin kalkınmasın diyorlar. Bu anlamda ilk günden beri demokratikleşirken,  büyürken, güçlenirken öbür taraftan şeytanları taşlamaya devam ediyoruz. Allah’ın izniyle hem de halkımızla birlikte o tüm şeytanlar taşıyacağız hep beraber kaşlamaya devam edeceğiz” dedi.

15 Temmuz’da top ile tüfekle yapılamayanların ekonomiyle yapmaya çalışıldığının altını çizen Ahmet Aydın, “15 Temmuz’da yapamadıklarını cebimizle oynayarak, ekonomi üzerine operasyon çekerek yapmaya çalışıyorlar. Ne oldu da Dolar bu kadar yükseldi? Türkiye 2017’de G-20 ülkeleri içerisinde yüzde 7.4 ile en çok büyüyen ekonomisi oldu. 2018’de yüzde 8.9 ile ilk çeyrek, turizm gelirleri ile yüzde 31’in üzerinde arttı. Zeytin Dalı Operasyonunda güzel başarılar elde etmiş, terörle etkili mücadele etmişiz. Bir gece bir bakıyoruz ki Dolar hiç olmadık yerde bir gece operasyonuyla bir anda katlanıyor. 15 Temmuz’da topla tüfekle yapamayanlar, seçimlerde sandıkta milletin iradesine ipotek koyamayanlar bu sefer ekmeğimizle oynamaya başladı. Bunu onlara yar etmeyeceğiz. Ekmeğimize sahip çıkacağız, özgürlüğümüze de sahip çıkacağız, halkımıza da sahip çıkacağız” diye konuştu.

100 yıl önce Abdulhamid’e de bu operasyonların yapıldığına işaret eden Aydın, “Bu operasyonlar 2. Abdülhamid’e de yapılmıştır. Tam 100 sene önce yine Suriye’de, Irak’ta, Yemen’de, bu topraklarda, bu coğrafyada suni haritalar çizdiler. Osmanlı’yı yönetenlere yine benzer operasyonlar çektiler. Defalarca darbe girişiminde, suikast girişiminde bulundular. 100 sene önce ekonomi üzerine operasyon çekmeye çalıştılar. 10 yıl içerisinde ülkeyi batırdılar. 10 yıl içerisinde Osmanlı’yı mahvettiler hem ekonomik olarak hem coğrafik olarak böldüler. İnsanları ayrıştırıcılar içimize fitne soktular. Biz o fitneye gelmeyeceğiz. Güçlü Türkiye olabilmenin yolu da bu sistem değişikliğinden geçiyor. Hem Cumhurbaşkanımızı, Kurucu Liderimizi, Başkomutanımız büyük bir oyla oraya çıkartacağız hem de mecliste büyük bir çoğunluğu sağlayacağız” ifadelerini kullandı.

Havalimanında partililere hitaben İl Başkan Vekili Mehmet Dağtekin, Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, Milletvekili İbrahim Halil Fırat, Milletvekili adayları  Muhammed Fatih Toprak, Yakup Taş ve Abdulaziz Aslan birer selamlama konuşması yaptı.

Konuşma sonrasında partililer ile birlikte milletvekili İl Başkanlığı tarafından düzenlenen iftar programına katıldı.

 

Daha sonra, Kahta İlçe Başkanlığında partililer ile bir araya gelen TBMM Başkanvekili ve AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, parlamenter sistemden Cumhurbaşkanlığına geçişin ilk ve tek adımı olduğunu savundu.

Aydın, “24 Haziran seçiminin önemini şöyle anlattı:” Bu seçim 150 yıllık parlamenter sistemin en önemli seçimidir diyebiliriz. Çünkü Parlamenter sistemden Cumhurbaşkanlığına geçişin ilk ve tek adımıdır. Bu adımı ne kadar sağlam atarsak, sistem o kadar doğru gider. Bu adımı ne kadar sağlam atarsak, bu gömleğin düğmesini ne kadar ilk iliklediğimizde doğru iliklersek sistem doğru gider. Bu sistemi Türk Halkının faydasına doğru kurmuş oluruz. Onun için emin olunuz 1876’da parlamenter sistem geliyor. Zaman zaman sekteye uğruyor. Abdülhamit’in başına gelenleri hepiniz çok iyi biliyorsunuz. Arkasından kurtuluş mücadelesi veren 1. Meclis ve 10 yılda bir gelen darbelerin yaşandığını hepimiz çok iyi biliyoruz. 15 Temmuzda bu parlamentonun nasıl F16’larla bombalandığını hepimiz gördük. Ama artık Türkiye eski Türkiye değil. Artık millet iradesine sahip çıkıyor. Artık milletin iradesi asıl oluyor. Artık söz de karar da millette oluyor. Millet iradesi karşısında yapılan bu tartışmalara canı pahasına direnç gösteriyor ve adeta darbecilere adeta darbe yapıyor. Bu çok önemliydi. Adeta kırılma noktasıydı” dedi.

Aydın, konuşmasının sonunda partililere seslenerek Kahta’da yüzde 90 oy beklediğini sözlerine ekledi. Haber Merkezi

 

Bu Haberi Gördünmü!

Koruyucu Ağız ve Diş Sağlığı Haftası

Koruyucu Ağız ve Diş Sağlığı taramaları ve florür vernik uygulamaları kapsamında, Şehit Engin Tilbaç Anaokulunda …