AK Parti Belediye Başkan Aday Adayı Bilen’den Tepki

Önümüzdeki yıl yapılacak olan yerel seçimlerde AK Partiden Belediye Başkan aday adayı olan Seyfettin Bilen’den, ODTÜ bahanesi ile AK Partiyi ve İktidarı karalama kampanyası başlatanlara ve başörtülü öğrencilere saldıranlara tepki geldi.

2014 yılının Mart ayında gerçekleştirilecek olan yerel seçimler için AK Partiden Adıyaman Belediye Başkan Aday Adayı olan Seyfettin Bilen, ulusal bir televizyon kanalında AK Parti iktidarı nasıl yıkılır?’ isimli programlar düzenleyerek AK Partiyi karalama ve bitirme çalışması içerisinde olan bazı kesimlere ve Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ)’nde başörtülü öğrencilere saldıran bir takım kişiler ile Ortadoğu Üniversitesi’ndeki olayları bahene ederek hükümeti yıpratmaya çalışan gruplara tepki gösterdi.

2002 yılından bu yana iktidarda olan AK Parti ile birlikte Türkiye’nin gerek ekonomik anlamda gerek refah anlamında gerekse demokratikleşme anlamında Cumhuriyet tarihinin en güzel günlerine eriştiğini söyleyen Bilen, buna rağmen bazı şer odakların ülkenin içerisinde olduğu bu istikrarı içine sindiremediğini ve bundan dolayı da AK Partiyi nasıl bitirebileceklerinin hesaplarını açıkça yaptığını dile getirerek, bu şer odakları sert bir dille kınadı.

Hafta sonu Ulusal Kanal’da ‘AK Parti İktidarı Nasıl yıkılır? ismiyle hazırlanan ve içerisinde eski bakanların ve bazı siyasilerinde yer aldığı bir program düzenlendiğini hatırlatan Bilen, “Türkiye’de 2002 yılından bu yana süregelen siyasi iktidarı içine sindiremeyen bazı şer odakları bu istikrarı ortadan kaldırıp, 70 li 80 lı yılların Türkiye’sinde yaşanan olumsuzlukları yine bu ülkenin başına bela etmek için durmaksızın çalışıyorlar. Hatta bunu apaçık bir şekilde yapıyorlar. “Demokrasi istiyoruz” bahanesiyle meydanlara inmeyi ve devletin polisiyle çatışmayı kutsal bir görev olarak gören bu kişilerin ulusal bir kanalda iktidar partisine yönelik tehditvari bir programda ağza alınmayacak şeyler söylemesi demokrasinin bu ülkede ne kadar fazla uygulandığını ortaya koymuyor mu? Bu kişiler ne yaparsa yapsın halkın büyük desteğini alan ve görev yaptığı 11 yılda ülkeyi her alanda Cumhuriyet tarihinin en iyi yerine getiren AK Parti iktidarını yıkamayacaklardır. Halkın gücünü arkasına alan ve Türkiye’yi dünyada hatırı sayılır ülkeler arasına koyan AK Parti hükümeti bu halk istemediği sürece bu ülkenin başında tek başına iktidar olarak kalacaktır. Birileri bunun aksi için elinden geleni yapsalar dahi bu böyle olacaktır” diye konuştu.

ODTÜ’de yaşanan başörtüsü olayına da değinen Bilen, ODTÜ’deki olayın Gezi Parkı’nın bir devamı olduğunu ve şer güçler tarafından bu olayların üniversitelerin açılacağı tarihte birçok ile sıçratılacağının uyarısında da bulunarak, halkı bu ve benzeri provokasyonlara karşı daha dikkatli olmaya davet etti. Bilen, “Geçtiğimiz günlerde  ODTÜ’de yaşanan talihsiz olayda başörtülü birkaç kardeşimiz, başörtüsüne tahammülü olmayan bazı şahısların sözlü saldırısına maruz kalmışlardı. Bu olayları Gezi Parkı olaylarının devamı olarak görüyorum. Gezi Parkı olaylarında amacına ulaşamayan bu şer odaklar, önce merdiven boyama ardından da üniversiteleri karıştırma girişimlerinde bulundular. Öyle tahmin ediyorum ki son çırpınış olarak yorumladığım bu olaylar için Eylül ayı yani üniversitelerin açılacağı tarih özellikle seçilmiş ve bu olayların üniversite öğrencileri kullanılarak bütün illere sıçraması hedeflenmektedir. Türkiye artık bu ve benzeri kirli oyunları geçmişte çok yaşadı ve bunlara karşı ne yapması gerektiğini çok iyi biliyor” diyerek tepkisini dile getirdi.

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir