AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Mustafa Ataş; “Biz Hazır Kıta Referanduma Hazırız”

AK Parti Adıyaman İl Danışma Meclisi Toplantısı Yapıldı.

Adıyaman Belediyesi Konferans salonunda düzenlenen Adıyaman İl Başkanlığı Kasım Ayı Genişletilmiş Danışma Meclis toplantısına AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş’da katıldı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Mustafa Ataş başkanlık sistemi konusunda ana muhalefet partisinin baştan beri hiçbir teklif getirmeden, AK Parti ne derse AK Parti’nin teklifine karşı çıkan bir anlayışla siyaset yaptıklarını kaydetti.

Ataş, “Başkanlık sistemi anayasa değişikliğini Meclis’ten de referanduma gidecek. Bir sonuç çıkarsa önümüzdeki aylarda Türkiye bir referanduma gidecek. Biz hazır kıta referanduma hazırız. Ama yerelde de bütün unsurlarımızın buna hazır olması gerekiyor.”değerlendirmesinde bulundu.

Bundan birkaç ay önce Meclis’te hakkında fezleke olan birtakım milletvekillerin dokunulmazlıkların kaldırılmasıyla ilgili bir anayasa maddesinde düzenleme yapıldığını anlatan Ataş, konuşmasına şöyle devam etti:

“Anayasa maddesinde düzenleme yapıldı ve anayasa düzenlemesinde Meclis’te bulunan tüm partilerin katkılarıyla 376 milletvekilinin o hakkında fezleke düzenlenmiş olan 148 milletvekilinin dokunulmazlıkların kaldırılmasıyla ilgili 376 oyla Meclis’ten karar çıktı. Bu hakkında fezleke düzenlenmiş olan milletvekilleri AK Parti, CHP, MHP ve HDP’de de var.”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Mustafa Ataş, “Yerel yönetimlerde de bugüne kadar üstün başarılar göstermiş gerek önceki dönem belediye başkanlarımız gerekse mevcut belediye başkanlarımızı da tebrik ediyorum. Biz nasıl ki merkezi yönetimde Türkiye’de tarih yazmış bir kadroysak yerel yönetimlerde de Türkiye’de tarih yazmış kadrolara sahibiz, elhamdülillah. Bu anlamda emeği geçen tüm arkadaşlarımızı kutluyorum, tebrik ediyorum. Değerli kardeşlerim, biraz önce ifade ettim. Bu kutlu yolculukta, kutlu yürüyüşte, Türk siyasi tarihinde pek çok siyasi parti gelip geçmiştir. Pek çok iktidarlar gelip geçmiştir, bu ülkede. Ama sizler tarih yazmış kadrolar olarak tarihe geçecek kadrolarsınız. Bakın 2002 yılında, Türkiye sine vizyonda da biraz önce izledik. Nasıl bir Türkiye’yi devir aldık ve bugün nasıl bir Türkiye’yi yönetiyoruz. Bunun mukayeseni hiç toplumun nezdinde toplumun hafızalarında unutmamamız ve unutturmamız gerektiğini sizlerle paylaşmak istiyorum. 2002 yılında insanların umutları tükenmiş, memurlarının maaşlarını veremeyecek durumda kalmış bir ülke, ekonomisini Türkiye’de yönetecek insan bulamadıkları için o gün ki koalisyon hükümeti, yurt dışından bir ekonomisti Türkiye’ye getirmek suretiyle Türk ekonomisini onunla yönetmeyi tercih etmiş bir pozisyonda.Yazar kasaların başbakanlığın önünde sokaklara fırlatıldığı, inançlarından dolayı gençlerimizin, insanlarımızın insan hakları ihlallerinin en üst seviyelerde yaşandığı bir ülke pozisyonunda. Demokratikleşme noktasında diğer ülkelerle mukayese edildiği zaman gerçekten Türkiye’yi hep eksilerde kalmış bir ülkeden aldık, eğitimde sağlıkta hep sınıfta kalmış bir ülke pozisyonundan aldık. Ve Türkiye’yi bugün her alanda gelişmiş ülkelerle mukayese edilemeyecek derecede kısa sürede mesafe kat etmiş bir iktidarlar olarak, Ak Parti iktidarları olarak tarihe geçecek kadrolarız. Bundan dolayı kendinizi sınırsız bir şekilde tebrik edebilir, alkışlayabilirsiniz” dedi.

14 yıllık iktidarımız döneminde okulların açıldığı tarihte, saatte, günde ders kitaplarını masalarının üzerinde bulacak bir Türkiye kazandırıldığını belirten Ataş, “Sadece satır başlarıyla hatırlatmak istiyorum; eğitimde 2002 yılı öncesi çocuklarımızın ders kitaplarını masaların üzerinde bulmayı bırakın, dönem sonuna kadar velilerimizin, anne babalarımızın yayınevi yayınevi dolaşmak suretiyle kitaplarını dönem sonuna kadar temine edemedikleri bir Türkiye’den aldınız, 14 yıllık iktidarımız döneminde okulların açıldığı tarihte, saatte, günde ders kitaplarını masalarının üzerinde bulacak bir Türkiye kazandırdınız. Ve siz 2002 öncesinde hastalarınız hastanelerde rehin kalırken, bugün Türkiye’nin en ücra köşelerinde bile her ilçesinde neredeyse 5 yıldızlı otel konforunda her türlü kuruma tabii olan, Sosyal Güvenlik Kurumu’na tabi olan insanların eşit bir şekilde sağlık hizmetini alabilecek bir Türkiye’yi kazandırdınız. Eskiden insanlarımız sağlık için Avrupa’yı tercih ederken bugün Avrupa ülkeleri, sağlık konusunda Türkiye’yi tercih edecek bir konuma Türkiye’yi taşımış bulunuyorsunuz. Evet, ulaşımda siz Türkiye’de gurbet hayatını bitirdiniz. Farkında mısınız, acaba? Bakın, 26 tane ilde havaalanı varken bugün 55 civarı ile havaalanını kazandırmış bir kadrosunuz. Eskiden üniversite her ilde yoktu. İnsanlarımız üniversite okumak için büyük şehirleri tercih etmek zorunda kalıyordu. Şimdi 81 ilimizde üniversite var. 190’ın üzerinde üniversite kazandırdınız. İnsanlarımız kendi dilinde okuyabilme fırsatını yakaladılar. 80 yılda 6 bin kmduble yol yapılmışken, bölünmüş yol yapılmışken siz 14 yılda 18 bin 500 kilometre bölünmüş yol yapmak suretiyle tarihe geçtiniz. Siz ilk defa Türkiye’de hızlı trenle insanlarımızı tanıştırdınız ve siz birçok projede dünya çapındaki projelerle yarışacak seviyede projelerin altına imza atmış kadrolarsınız. Ve siz 36 yıl aradan sonra ilk defa IMF borcunu bitirmiş, Türkiye’yi bu millete buluşturmanın sonuçlarını sağlamış kadrolarsınız. 22 buçuk milyar borcumuzu IMF’YE bitirtmiş, IMF’YE borç verebilecek bir Türkiye’yi bu insanlarla buluşturmuş kadrolarsınız” diye konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu da eleştiren Ataş, “Değerli kardeşlerim, bunu asla unutmayın; bugün mağdur eden edebiyatı yapanlar, utanmadan sıkılmadan HDP’Lİ vekillerin, yargının ifade almak üzere davet etmesini,seçimle gelenler seçimle gitmelidir, sözünü söyleyebilmektedir. 15 Temmuz darbe gecesi, bir duruş sergilemeye çalışan muhalefetlileri ne olduysa darbeden 1 ay sonra yön değiştirdi. Birileri ona yön değiştirmesini söyledi. Onun için saf değiştirip, konuşmalarını tamamen farklı bir düzeye çekmeye başladı. Geçmeyecek firma sayısından bugün yüzlerce dünya şirketleriyle mukayese edebilecek kadar, boy ölçüşebilecek seviyede şirketlerin dünya çapında iş yapmalarını sağlayacak bir Türkiye’yi kazandırdınız. Eskiden birkaç tane firma ancak yurt dışına ihracat yapma imkanını yakalamışken bugün 81 ilimizde binlerce sanayicimizin yatırımcımızın yurt dışına ihracat yapabilecek seviyede, bir Türkiye’yi siz hazırladınız.” açıklamasını yaptı.

Bu Haberi Gördünmü!

Dağtekin ‘Bizim Adıyaman Sevdamız Var”

AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin bir basın açıklaması yayımlayarak Dr. Süleyman Kılınç’ın adaylığının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir