Ak Parti Grup Başkan Vekili Ahmet Aydın Adıyaman’dan Gençlere Seslendi

“Kendi Gençleri Yatlarda Keyif Çatarken Bizim Gençleri Kötü Emellere Alet Ediyorlar”

“Ağzından Barış Düşmeyen Demirtaş, Yüksekdağ Yaptıklarımızı Hayal Bile Edemez”

“1 Kasım Var Olma Mücadelemizin Örneğidir”

 

Adıyaman ilim Kültür ve Spor Kulübü Başkanı Ayhan Tekin ve yönetim kurulu üyeleri tarafından gençlere yönelik organize edilen programda konuşan Ak parti Adıyaman milletvekili ve Grup başkan vekili Ahmet Aydın, önemli açıklamalarda bulundu.

Terörden, seçime, ülke gündeminden gençlerin geleceğine kadar önemli açıklamalarda bulunan Aydın, gözelikle gençler üzerinden terör odaklarının oynadığı oyunlar için uyarıda bulunarak “ Dikkatli olalım, uyanık olalım, kendimizi kullandırtmayalım” dedi.

Aydın şunları söyledi:

“ Bir takım kör ideolojilerin esiri oluyorsa ama gençlerimiz ondan sonra boş işlerle heba oluyorlarsa. Gençlerimiz maalesef bir takım fitne fesat gruplarının aleti haline getiriliyorsa bu gençlik için ciddi bir tehdit ciddi bir tehlike olur. Ama buradaki gençlik, ama sizler, ama bizler hep birlikte Türkiye’yi 2023 hedefine ulaştırmak için çalışacağız. Sevgili kardeşlerim biz gençler olarak önce kendimize güveneceğiz, inanacağız. Hani diyorlar ya ilkin yaptığımız işin rüyasını göreceğiz. İşimizin delisi olacağız delisi. Hayal kuracağız umutlarımız, heyecanımız ve coşkumuz olacak. Biz niçin buradayız, ne yapmaya çalışıyoruz? önce sorumluluklarımız nedir onu bileceğiz. Eve başarılı olmak zorundayız sevgili genç kardeşim. Çünkü inananlar tüm insanlıktan sorumludur. Biz herkesin derdini kendimiz derdimiz görüyoruz ve onunla ilgilenip sorunu çözmek için de başarılı olmak zorundayız. Her şeyden önce ortaya bir hedef kurtaracağız. Hedefimiz nedir bizim? Ne yapabiliriz? Nasıl faydalı olabiliriz. İnancımız gereği de biliyorsunuz ki en hayırlı olanınız başkasına faydalı olandır. Başkasına nas0ıl faydalı olabiliriz? Başkasına faydalı olmanın yolu önce kendine faydalı olmaktır. Ortaya bir hedef koyup o hedef doğrultusunda yeni düşüncülere yeni vizyon sahibi olabilmektir. Bilgi sahibi olmak lazım. Bilgi sahibi olmazsan ortaya bir şey koyamazsın vizyon sahibi de olamazsın. Onun işçin sevgili gençler vakit erken yol arıyorsunuz. Kimimiz eğitimde bir yere gelmek istiyorsunuz. Kimimiz belki kader farklı bir çizgiye götürür farklı işler yaparız. Ne iş yaparsan yap işin büyüğü küçüğü olmaz. Ayakkabı boyacılığı duvar ustalığı onun için ne olacaksanız parmakla gösterileceksiniz. Diyecekler ki Adıyaman’da bu işi en iyi yapan insan şudur. Bu şekilde hem hayır duası alırsınız hem de dünyevi ihtiyaçlarınızı görmüş olursunuz.

Bakın Türkiye’de olup bitenleri görüyorsunuz. Şu ak gençlik anlı ak gönlü pak olan gençlik her şeyin farkında ben onu biliyorum. Bu ülkede maalesef yıllar yılı ihmal edilen kesimler vardı. Eğer yaşınız gereği sizler yaşamamış olabilirsiniz ama emin olun insanların çoğu bu acıları yaşamıştır. Kimisi Kürt olduğu için yaşamıştır, kimisi Alevi olduğu için kimisi farklı görüşe inandığı için yaşamıştır,  kimisi de inandığı için yaşamıştır. İnançlarının gereğini yerine getirdiği için baskı görmüştür. Bu ilkede zaman herkes sıkıntılar görüp problemle yaşadı ama diyoruz ki insanları yaşatmak gerekiyor. Önce insan diyoruz sonra devlet diyoruz. İnsanlara bakarken de dini, dili etnik kökeni ne olursa olsun mutlaka ve mutlaka eşit vatandaşlık temelinde herkes eşittir.  Biz bunun için 28 Şubatçılaı5 ve baskıyı şiddeti uygulayanları ortadan kaldırdık. Milletin iradesini hiçe sayanları bizler de hiçe saydık. Sevgili gençler bakın çok önemli bir seçim yapıyoruz. Şimdi burada rabbim hepimizi yardımcısı olsun. Allah bizleri utandırmasın. Bizim niyetimiz halis. Hak var batıl var kimin nerede durduğunu biliyorsunuz. Bizlere indimiz de kardeşliği, iyiliği güzelliği emretmiyor mu. Hucurat suresindeki gibi müminler ancak kardeştirler diyor. O halde kardeşlerin arasını düzeltin demiyor mu? İnancımızın gereği bu değil mi. Onun için diyoruz ki Kürt de olsak Arap ta olsak Laz da olsak her bir gencimiz bir başka genci kazanırsak sorun olmaz. Burada gençler olarak bu hedefe ulaşmak için söz vermeliyiz.  Bizim yaptıklarımızı o ağzından barış eksik olmayan ancak terörle arasına mesafe koyamayan Selahattin Demirtaş, Figen Yüksekdağ hayal dahi edemezdi.  Kendi gençleri yatlarda keyif dürüp, kolejlerde okurken, bizim gençlerimizi kötü emellerine alet ediyorlar. Sevgili kardeşlerim sizlerden istirhamım uyanık olalım. Fitnelere gelmeyelim. Bu ülkeyi yangın yerine çevirmek istiyorlar. Bu ülkede sözde devrimci halk savaşlarını başlatıyorlar. Haksızlığı ortadan kaldırdıklarını söylüyorlar. Bu ülkede acıların yaşanmasının üzerinde birilerinin siyasi istismarı var. Bu yüzden uyanık olacağız. İrademizi onların tekelinden kurtaracağız. Gençlerimizi onların tekelinden istismarından hep birlikte kurtarmamız lazım. Burada çok güzel bir gençlik var. Her birimiz bir genç kardeşimizi ikna edebilmeliyiz. Bizim çevremizde görüp te istismarın esiri olan gençlerle muhabbet içinde olmak o gençleri adeta sihirle kandırmaya çalışanlar var. Gençlere ulaşamaya çalışalım. Buradan bir söz almak istiyorum. Sizinle ne kadar gurur duysak azdır ancak şunu da söylüyorum: bizim gençlik sadece oy vermeyle değil diüğer gençlere de doğru yolu göstermekle mükelleftir. Biz onlarla konuşacağız her türlü olanakları sağlayacağız. Bu 1 kasım olmak ya da olmamak kadar önemli bir mücadeledir. 1 Kasım inşallah siz değerli gençlerimizin de mücadelesiyle zaferle sonuçlanacaktır”

Haber: B.IŞIK

 

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir