Ak Parti Grup başkan Vekili Aydın: “Hayvancılık Projelerine 44 Milyon TL Hibe”

Adıyaman ve ilçelerimiz genelinde; Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında, ekonomik yatırım projeleri sonuçlandı.

Böylelikle, 9.Etap kırsal kalkınma yatırımları desteklenmesi programı kapsamında ilimiz ve ilçlerimizde toplam 61 adet ekonomik yatırım projesi gıda, tarım ve hayvancılık bakanlığı tarafından uygun görülerek 16.04.2015 tarihinde onaylandı.

Konuyla ilgili konuşan Ak parti Adıyaman milletvekili ve Grup başkan Vekili Ahmet Aydın “Toplam 61 adet uygun görülen yatırım projelerin gerçekleşmesi halinde 43.896.426 TL (43,9 Milyon TL) Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca hibe ödemesi yapılacaktır. Hemşerilerimizin projelerinin değerlendirilerek ilimiz ve ilçelerimize yeni katma değer sağlayacak olan bu yatırımlar AK Parti iktidarı ile durmadan devam edecektir. Yatırım için gelen bu kaynak için başta Başbakanımız Sayın Prof.Dr. Ahmet DAVUTOĞLU olmak üzere, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Sayın Mehdi EKER, milletvekillerimiz ve emeği geçen herkese şükranlarımı sunar, hayırlara vesile olmasını temenni ederim” dedi.

Haber: B.IŞIK

Bu Haberi Gördünmü!

 Dünya Çocuk Kitapları Haftası etkinlikleri 

9-15 Ekim Dünya Çocuk Kitapları Haftası etkinlikleri çerçevesinde öğrenciler ile kitap okundu. Dünya Çocuk Kitapları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir