AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın: “Amacımız siyasetle bir yerlere gelmek, mevki makam sahibi olmak değil ”

Ak Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, gerçekleştirilen kongreler ile ilgili açıklamalarda bulunarak “Amacımız siyasetle bir yerlere gelmek, mevki makam sahibi olmak değil” dedi.

“Biz siyaseti amaç olarak edinmedik. Amacımız siyasetle bir yerlere gelmek, mevki makam sahibi olmak, siyaseten kendimize kişilik kazandırmak değil. Bizim siyasetteki kastımız ve bizi diğerlerinden ayırt eden farkımız” diyen Aydın “Siyaseti millete hizmet için, insana hizmet için, hakkın rızasını, halkın duasını almak için yapıyoruz. İşte siyasetteki kastımız budur. İşte bunun için bütün mevkilerde, bütün makamlarda bir amaç değil bir araçtır. Siz burada ne yüzle ne sıfatla ilçe başkanlığı yapacaksınız? Talebiniz nedir? Görüyorum ki sayın başkanım süre verdikten sonra herhalde bir arkadaşımız liste verdi. Hayırlı olsun derim, ama ben sorarım. Bu benim hakkımdır. Bu partide ilk günden bu güne kadar emek veren, dişiyle tırnağıyla bir yerlere gelmeye çalışan, millete hizmet için bir şeyler yapmaya çalışan bir kardeşiniz olarak bunun hesabını sorarım. Partimiz bir erdemler hareketidir. Bugün bakın Türkiye’de 75-76 siyasi parti var. Zannediyorum yakın zamanda 2 parti daha kuruldu. Türkiye’de 80’e yakın parti var. 80’e yakın partinin kaçını biliyorsunuz Allah aşkına? Sırf parti kurmak mıdır gaye? Sırf o parti tüzel kişiliği adı altında kişilik kazanmak insana yakışır mı? İnsan olan erdemli davranır, insan olan inandığı davada yer alır. Eğer o davaya inanmıyorsan, eğer seçim zamanında o davanın yanında yer alıyorsan, o davaya, o misyona, o harekete karşı olanlarla beraber yol yürüyorsan bugün senin burada ne işin var diye sorarım. Bakın arkadaşlar 5 tane olağan kongre dedik. Hepsini en güzel şekli en heyecanlı en dinamik şekliyle yürüttünüz. Onun için çok fazla deşmeyeceğim ben bunu. Ama bunun hesabının sandıkta sorulması lazım. Evet demokrasi var. Bir başkası da çıkabilir. Ama insanın çıkması için yüzü olur” dedi.

“Yüzü olmayan adama sandıkta cevabı verilir. İlçe başkanlığını, il başkanlığını boş verin. Biz bu partide altın tepside bir arkadaşımıza Cumhurbaşkanlığını ikram ettik” diyen Aydın “ Biz bu partide altın tepside bir başka arkadaşımıza Başbakanlığı, Genel başkanlığı takdim ettik, hediye ettik. Bizde görev istenmez. Bizde layık olana görev verilir. Eğer layığı olsaydı bugün zaten sen istemeden biz seni buraya taşırdık kardeşim. Genel başkanı değiştirdik. Bakın fitne fesat odakları boş durmadı. Tayip Erdoğan ilk defa bu partinin kurucu lideri, bu hareketin bu misyonun önderi Sayın Recep Tayip Erdoğan o kutsal oylarınızla köşke taşındı. İlk defa bu millet Cumhurbaşkanını kendisi seçti. Ama oraya seçilmek için sandıktan önce milletin gönlüne taht kuracaksın. Asıl olan tahtı milletin gönlünde kuracaksın. Aksi taktirde bu millet sana gönlünde yer vermemişse ne mecliste nede Cumhurbaşkanlığında yer vermez. İşte bu kurucu liderimizi davamızın misyonumuzun öncü liderini bu partinin kurucusunu bu milletin anasının ak sütü gibi helal oylarıyla yüzde 52 ile köşke taşıdık. Bir Genel Başkan değişikliği olacaktı. Bir başbakan değişikliği olacaktı. Kabine kısmen değişecekti. Meclis kurulu ve Grup Başkan Vekillerinden belki değişiklik olacaktı. 15 gün içerisinde bir olağanüstü kongre yaptık. Ama muhteşem bir kongreydi, muazzam bir kongreydi. O kongrede Sayın Cumhurbaşkanımız son konuşmasını yaptı. Seçilmişti, ama daha köşke çıkmamıştı. Henüz görevi teslim almamıştı. O kongrede millete ait bütün görevler en güzel şekilde sergilendi ve o kongrede yapmış olduğumuz bütün istişareler neticesinde yüzde yüze yakın bir ekseriyetle delegelerin tamamı kongrede oy verdi. Belirlemiş olduğumuz yeni Türkiye’nin yeni Genel Başkanı, Başbakanı Sayın Ahmet Davutoğlu’na bütün parti kademeleri bütün teşkilattan bütün milletvekilleri hep destekledi. İşte bize yakışan buydu. Bunu ilçe başkanlığında da yaptık, il başkanlığında da yaparız, milletvekili adaylığında da yaparız. Aday belirlendiği ana kadar hepimiz özgür düşüncemizi açıklarız. Bizim birbirimizden üstünlüğümüz yok. Teşkilatlarımızın hepsi birbiriyle beraber, hepimiz fikrimizi koyarız, yeri geldiğinde kararlarımızı belirleriz. Biz birbirimizin iradesine saygı duyarız. Bugün burada bütün bu istişareler neticesinde genel merkez bir kararı vermişse, genel merkez Mustafa Çiğdem demişse, bizde ancak hayırlı olsun deriz. Yine aynı sahiplerle il başkanı, aynı sahiplerle, aynı şartlarda milletvekili adayları vereceğiz. Kongremiz Besni’ye, Adıyaman’a, ülkemize ve milletimize hayırlı olsun” dedi.

Haber: Mustafa POLAT

Bu Haberi Gördünmü!

2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarı Açıldı

Adıyaman’da 2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarının açılışı düzenlenen tören ile gerçekleştirildi. Adıyaman-Kahta Karayolu üzerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir