AK parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın : “Çat Barajı Tüneli İnşaatı Başlıyor”

 

AK parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, Çat Barajı tünelinin inşaatına başlanacağını bildirdi.

11 yıl önce düşünülen ve 6 yıldır proje ve diğer bürokratik işlemlerin sürdüğü Çelikhan Çat Barajı Tüneli inşaatının ihalesini alan firmalarla sözleşme imzalandı.

Ak Parti Grup Başkan vekili Ahmet Aydın, Çat barajı tüneli için ilk kazmanın 5 Kasım’da vurulacağını söyledi.

Pazartei günü  DSİ Bölge Müdürlüğü ile ihaleyi alan firma arasında sözleşmenin imzalandığını kaydeden Aydın, projenin 2 yılda bitileceğini ve 14 milyona mal olacağını belirtti.

Aydın, yaptığı açıklamada, şu bilgileri verdi:

”İnşaat süresi 750 gün olan söz konusu iş DOĞAN AKSEL İNŞ.+ ÖZGE NAK. LTD. ŞTİ ortaklığında gerçekleştirilecektir. İhale bedeli 13 milyon 725 bin TL’dir. İşin başlama tarihi 05.11.2015 olup 24.11.2017’de bitirilmesi planlanmaktadır.    Proje kapsamında 3m çapında 865.55 m uzunluğunda tünel yapılacak olup Φ600 – Φ800 mm çaplarında 6879 m CTP iletim hattı ile Φ560 – Φ110 mm çaplarında 30.795 m HDPE borulu şebeke hattı döşenecektir. Projenin tamamlanmasıyla çiftçilerimiz 10 bin 100 dekar tarım arazisini cazibeli olarak enerji masrafı olmadan basınçlı borulu şebekeyle yağmurlama+damla azami su tasarrufu sağlayarak sulayacaktır. Çelikhan Sulaması İnşaatı tamamlandığında yıllık 6,5 Milyon TL net gelir artışı ve bin 290 adet istihdam artışı sağlanacaktır”

Ak Parti hükümeti ile olmaz denilen çok şeyin olduğunu ve Çelikhan halkının artık sulamada elektrik parası vermeyeceğini kaydeden Aydın, Çelikhan hizmetin en iyiine layık olduğunu sözlerine ekledi.

Haber: Mustafa POLAT

Bu Haberi Gördünmü!

Adıyamanlılar Vakfı, Sezonun İlk “Öğrenci Buluşmaları”nı Gerçekleştirdi

Adıyamanlılar Vakfı, 2018-2019 burs sezonunun ilk öğrenci buluşmalarını gerçekleştirdi. Vakfın İstanbul Bağcılar’daki genel merkezinde yoğun …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir