Ak Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın: “Vaatlere İnansalardı Haydar Baş İktidar Olurdu”

AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, muhalefetin inandırıcı olmayan seçim vaatlerinde bulunduğunu, ancak vatandaşın bu vaatlere inanmadığını belirterek, “Vaatlere inansalardı Haydar Baş iktidar olurdu” dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, Adıyaman’da seçim çalışmalarını sürdürüyor. Adıyaman’ı kapı kapı dolaşan ve seçmenlerle bir araya gelen Aydın, sivil toplum kuruluşu ziyaretleri ve açılışlara da katılıyor.

TÜMSiAD Adıyaman Şube Başkanı Erkan Çakmak ve yönetim kurulu üyelerini Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu ile birlikte ziyaret eden Ahmet Aydın, partisine destek istedi. TÜMSİAD Başkanı Erkan Çakmak ise Nissibi Köprüsü’nden dolayı teşekkürlerini iletirken, teşvik sistemindeki mağduriyetlerini ve demir yolu eksikliğini dile getirdi.

TÜMSİAD ziyaretinde gazetecilere gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Aydın, gittikleri her yerde her kesimden ciddi manada teveccüh aldıklarını dile getirdi. Ahmet Aydın, çözüm sürecinin ve paralelle mücadelenin aktif bir şekilde devam edeceğini, yeni Türkiye’de yeni anayasa için vatandaşın yanlarında olacağını kaydetti. Aydın, Türkiye’de birtakım muhalefet partilerinin, şer ittifakının, paralel yapının, dış işbirlikçilerle birlikte ülkeyi krize sokmak, kaos oluşturmak adına pek çok girişimde olduğunu milletin gördüğünü ifade etti.

Partilerin seçim vaatlerine vatandaşın inanmadığını vurgulayan Aydın, “Bu vaatlere vatandaşın karnı tok. Çok dağıtmakla, çok vermekle, çok taahhüt etmekle o işler olmuyor. Aynası iştir kişinin, lafa bakılmaz. Eğer vaatlere vatandaş kanmış olsaydı, bu vatandaş artık aydınlanmış, inanmıyor bu tür vaatlere. Eğer kanmış olsaydı zaten bugüne kadar Haydar Baş’ı iktidar ederlerdi. Çünkü Haydar Baş iş veriyor, aş veriyor, eş veriyor. Yeri geldiğinde 5 bin liralık asgari ücret veriyor. Vatandaş oy vermediğine göre, demek ki vatandaşın bu işlere karnı tok. Şunu diyoruz, ‘Ufak atsınlar da civcivler de yesin.’ Bu millet aydınlandı, bu millet artık eski millet değil. Bu büyük millete bu muhalefetin çok çok önünde gidiyor. Muhalefet bunun farkında değil ve milletin gerisinden geliyor. Milleti bu vaatlerde kandıracağını sanıyorlar ama asıl kanan kendileri olacak. 7 Haziranda da bunu görecekler” dedi.

Çözüm sürecine vatandaşın sahiplik ettiğinin altını çizen Aydın, “78 milyon insan çözüm sürecine sahipleniyor. Vatandaş artık bunun tadına vardı. Birliğin, kardeşliğin, acının olmadığı, terörün olmadığı bir Türkiye’de nelerin başarılabileceğini halkımız gördü. Dolayısıyla halk bu süreci satın aldı. Bir takım siyasi partiler sorundan beslendiği için, terörden beslendiği için çözümü istemezler. Ama bizler ne olursa olsun dün nasıl kararlıysak, bugün aynı kararlılığı devam ettiriyoruz. Yarında seçim sonuçları ne olursa olsun en kararlı bir şekilde bu birliği, kardeşliği sağlayacağız ve çözümü inşallah mutlak manada nihayete erdireceğiz” şeklinde konuştu.

Haber Merkezi

Bu Haberi Gördünmü!

Adıyaman’da Adnan Menderes anıldı 

AK Parti Adıyaman Teşkilatı Adnan Menderes’in idam edilişi ile ilgili basın açıklaması yaptı. AK Parti …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir