AK Parti Grup Başkanvekili Aydın’dan AP’ye Tepki

Ak Parti Grup başkan vekili Ahmet Aydın “Papa’nın açıklamaları ve AP’nin bu kararından sonra, ‘acaba bir haçlı zihniyeti mi harekete geçti?’ diye merak ediyorum” dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, “Papa’nın açıklamaları ve AP’nin bu kararından sonra, ‘acaba bir haçlı zihniyeti mi harekete geçti?’ diye merak ediyorum” dedi.

Avrupa Parlamentosu’nun (AP) 1915 olayları ile ilgili kararını değerlendiren Ahmet Aydın, Avrupa Parlamentosu kararını kabul etmenin mümkün olmadığını belirterek, “Bu karar bizce yok hükmünde olan bir karardır. Bu kararın arka planında maalesef haksız gerekçelerle, mesnetsiz birtakım iddialarla sözde soykırımı dile getirmek, bunu kabul etmek akla ziyan bir karardır. Bunu kabul etmiyoruz” dedi.

Aydın, şunları kaydetti:

“Özellikle son zamanlarda, Papa’nın açıklamaları, arkasından Avrupa Parlamentosu’nun bu kararından sonra, ‘acaba inançlar, farklı kültürler üzerinden yeniden hortlayan milliyetçilik dalgasıyla birlikte bir haçlı zihniyeti mi harekete geçti?’ diye merak ediyorum açıkçası. Bir haçlı zihniyeti mantığı ile hareket ediliyor gibi bir görüntü var.

Zira biz şunu hep ifade ettik: Bizim kapımız açık, kütüphanelerimiz açık. Tarihi tarihçiler otursunlar değerlendirsinler, araştırsınlar. Bütün bilimsel kaynaklarda, tarihi kaynaklarda ne varsa biz onu kabul etmişiz. Ama kalkıp da Papa’nın tarihi yeniden yazmak adına ya da Avrupa Parlamentosu’nun tarihi bir olayı siyasi bir manevraya dönüştürerek bir haçlı zihniyeti ve mantığıyla hareket etmesini kabul de etmiyoruz, doğru da bulmuyoruz ve bu kararı tanımıyoruz.”

Haber: B.IŞIK

Bu Haberi Gördünmü!

2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarı Açıldı

Adıyaman’da 2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarının açılışı düzenlenen tören ile gerçekleştirildi. Adıyaman-Kahta Karayolu üzerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir