“Ak Parti için Kaybedilmiş Bir seçim Değil” “Hizmetlerimiz Engellenmeye Çalışılıyor”

AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, AK Parti İl Başkanı Seyfettin Bilen, AK Parti Merkez ilçe Başkanı Hakan Gürsoy ve beraberindeki AK Parti heyeti ile Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti (AGC)’yi ve Adıyaman Faali Gazetecileri Cemiyetini (AGAD) ‘ı ziyaret etti.

Ak parti grup başkan vekili ve Adıyaman milletvekili Ahmet aydın ve beraberindekiler seçim sonrası Adıyaman’daki gazeteciler cemiyetini ziyaret ederek seçim gündemini değerlendirdi.

Aydın, “Öncellikle yeni bir seçimden çıktık. Bu seçim vesilesiyle tüm hemşerilerimize aziz milletimize ben teşekkür ediyorum. Sizlere de özellikle ben teşekkür ediyorum. Desteğiniz, katkınız ve mili iradeye olan demokrasiye olan katkınız için teşekkür ediyoruz. Tabi seçimlerin özellikle ilimizde barış ve huzur içerisinde geçmesi bizleri mutlu etmiştir. Muhakkak ki seçim sonuçları her siyasi parti tarafından tahlil edilecektir. Seçim sonuçlarının ülkemize milletimize hayırlar getirmesini temelli ediyorum. Biz vatandaşın kararına dünden bugünde saygılıyız. Vatandaş her zaman doğru olan söyler vatandaşın vermiş olduğu kararı bizler siyasi partiler olarak üzerimize düşen mesajı almak durumundayız ve bu noktada ülkemizin kaybedecek zamana kaybedecek enerjiye tahammülü olamaz vatandaş her ne kadar tek başına iktidara çıkartmamış ise de yine birinci derece sorumluluğu AK partiye yüklenmiştir. Yine Türkiye’nin omurgası olarak bu milletin umudu olarak AK Partiyi görmüştür. Sonuçlardan ülkenin hayrına nasıl bir netice çıkar onun gayretini vereceğiz. Samimi bir şekilde Türkiye’nin hükümetsiz kalmaması adına istikrar noktasında bir an önce yeni hükümetin kurulması anlamında bizler üzerimize düşeni yapacağız. Sorumlu siyaset yapmak zorundayız. Bu sorumluluğu için bütün siyasi partiler içinde Türkiye ortak paydasında buluşabilirsek Türkiye’nin menfaatlerini her şeyin üstünde tutabilirsek bu konuda bir kımızı çizgimiz yok. Geçmişe dair tabi herkes propagandasını söyledi tabi herkes cebinde ne var ise hepsini ortaya çıkardı söylenecek sözler söylendi tabi ama netice itibariyle son kararı millet verdi. Umuyoruz nasıl bizler sorumlu siyaset yapıyorsak sorumluluğumuzun gereği olarak üzerimize düşeni yapıyorsak diğer siyasi partilerde aynı şekilde sorumlu davranırlar ve biran önce milletin çıkarları Türkiye’nin menfaatleri düşünülerek, inşallah hükümet kurulur. Bu konuda bütün kapıları zorlayacağız. Samimi gayret göstereceğiz. Ülkenin menfaatleri doğrultusunda mutakap olursa eyvallah deriz. Hükümet kurulur yoluna devam eder. Ama bu konuda eğer bir uzlaşı yoksa ve karşı taraftan diğer siyasi partilerden aynı sorumluluğu ülke adına aynı heyecanı aynı beklentiyi göremezsek de yine gideceğimiz yer aziz milletimiz olur. Neticeyi vatandaş belirler böyle ülke adına hükümet kurulsun olmazsa seçim kaçınılmaz olur” dedi.

Ziyaretten memnuiyeti dile getiren Gazeteciler ise, “Öncellikle uyum sorunu yaşamayacak seçimlerin ilimize ülkemize hayırlar vesile olmasını temelli ediyorum. Millet büyük, millet nerede, ne tepki verir bilmek çok güç tabi balans ayarını da millet veriyor. Böyle bir kararı da millet verdi hadi gidin işin içinde de çıkın dedi. Millete bir şey dediğimiz de yok tek yapılacak olan kazasız belasız biran önce ve şu belirsizsin ortadan kalkması halkın beklentisidir. Milletin beklentisidir. Umudumuz uyum içerisinde çalışabilecek partilerimizin akli selim davranması bir araya gelip hükümeti kurmasıdır” dediler.

“Hain Saldırıyı Kınıyoruz”

Önceki gün Koçali Barajı civarında iş makinelerine gerçekleştirilen saldırı ile de konuşan Aydın “hizmetlerinin engellenmeye çalışıldığını söyledi. Ak parti grup başkan vekili ve Adıyaman milletvekili Ahmet aydın, konuşmasına şöyle devam etti. Adıyaman bir huzur kentidir ve amacımız bu güzel şehrimizin huzurunun bozulmamasıdır. Ama maalesef bugün üzücü bir hadise yaşanmıştır. Bizler ak parti milletvekilleri bu bölgeye yani Adıyaman’a yatırımlar ve hizmetler yapıyoruz asırlık projeleri bir bir hayata geçirmeye çalışıyoruz ama bugün koçali barajı inşaatında çalışan 5 iş makinesinin yakılması maalesef Adıyaman adına ülkemiz adına son derece üzücü bir hadisedir. Bu ülkeye ve bu şehre gelen yatırımı niye engelliyorsunuz kaldıkı sözde bu ile yatırım olmuyor. Hesabı yapanlar işte bölgeye hizmetsiz kalıyor diye bugüne kadar siyaset yapanlar bu noktada ciddi bir şekilde karşı duruşlarını göstermesi ve bu olayı kınaması gerekiyor. Devletimiz büyüktür inşallah en kısa zamanda olayın failleri yakalanır gerekli cezaya çarptırılır dolaysıyla bizim aslında en büyük temennimiz huzurumuzu bozdurmamak niyetimiz buydu halende bu şehrimiz güzel bir şehir bütün farklılıklarıyla zengin bir şehir Adıyaman Alevisi, Sünisi, Suryanisi Kürdüyle Türkü ile Zazasıyla hakikaten bir mozaik bir barış kenti bir huzurun başkentidir bu şehirde bu hadiselerin olması bizleri son derece üzüyor. Bütün Adıyamanlılar olarak bu tür hadiselerin olmaması için sözümüzle irademizle en güçlü şekilde karşı çıkmalıyız ve gerçekleşen bu olayı da ben şiddetle ve nefretle kınıyorum bu bizi yıldırmayacaktır bu tür olaylar bu bölgeye gelen yatırımları asla aksatmayacaktır kim istemese istemesin ama millet adına ne gerekiyorsa biz inşallah elimizi değil gövdemizi hatta başımızı taşın altına koyarak bu bölgeye hizmetlerin gelmesi için yine bütün gayretimizle çalışacağız” dedi.

Haber: Mustafa POLAT

Bu Haberi Gördünmü!

Gençlik Proje Döngüsü eğitimlerine katıldı 

GAP Bölge Kalkınma İdaresi Adıyaman Gençlik ve Kültür Evi tarafından yürütülen YouthBank (GençBank) programının ‘Proje …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir