AK Parti İl Başkanı Abdurrahman Dimez; “15 Temmuz Gecesi’ni Ve Akabindeki Süreci Düşününce, Yapacak Çok Daha Fazla İşimiz Olduğu Kanaatindeyim”

AK Parti İl Başkanı Abdurrahman Dimez, Ak Parti Adıyaman Teşkilatının kurulduğu ilk günden bu yana, gerek genel seçimlerde gerek yerel seçimlerde, akabinde ilk defa seçmiş oldukları Cumhurbaşkanı seçimini, arada yaptıkları referandumlarda, çok üzerine düşen vazifeyi sonuna kadar yerine getirdiğini söyledi.

Zor bir süreçten geçildiğini belirten Dimez, şöyle konuştu:

“Zor bir süreçten geçiyoruz. Ülkece, milletçe, ümmetçe büyük bir sınavdan, büyük bir imtihandan geçtiğimiz bir dönemdeyiz. 15 Temmuz bizim için çok önemli bir dönüm noktasıydı. Hiç ummadığımız bir şekilde kimileri darbe kalkışması kimileri darbe diyor ama biz buna resmen Türkiye Cumhuriyeti’nin istilası olarak görüyoruz. Ama elhamdülillah çok şükür, başta Cenabı Allah’ın takdirleri, Sayın Cumhurbaşkanı’mıza, Başbakan’ımıza tüm kamuoyu dik duruşları ve hepsinden öte aziz milletimizin verdiği destekle, bu sınavı şu ana kadar atlatmayı başardık. Ama bitti mi? Hayır. Önümüzdeki süreç malumunuz olduğu süre, çok farklı mecralara gidebilir. Sınır ötesinde, biliyorsunuz, devam eden operasyonlar var. Sınırlarımız içerisinde hainlerin temizlenmesi, gerek devlet kademelerinden gerek parti kadrolarından bu hainlerin çıkartılmasıyla ilgili kararlılığımız devam ediyor. Duruşumuz elhamdülillah “Elif” gibi dimdik. Ama sizlerden istirhamım, bunu her meclis toplantısında söylüyorum; bugünlere kadar gelebilmemizin yegane bir unsuru var. O da kesinlikle ama kesinlikle birlik ve beraberliğimiz ve dayanışma ruhumuzdur. Bugün ben şu slaytı da seyrettikten sonra biraz duygusallaştım ama mazur görün. Hakikaten geçtiğimiz zamanları düşününce, atlattığımız badireleri düşününce, 15 Temmuz Gecesi’ni ve akabindeki süreci düşününce, yapacak çok daha fazla işimiz olduğu kanaatindeyim. Dolayısıyla dün olduğu gibi bugünde bu yapacağımız büyük işler için evelallah en büyük destekçimiz; sizlersiniz. Başta kadınlarımız, siz gençler olmak üzere teşkilatımızın her kademesi bugün ki olduğu gibi ilk günkü gibi dinç ve diri olması beni ziyadesiyle memnun etti”

2017 yılında bir referandum olabileceğini anlatan Dimez, “Dolayısıyla 2017 yılında malumunuz olduğu üzere, artık yönetilemez hale gelen meclis parlamenter sisteminin değişmesi, yamalı bir bohça haline dönüşen yeni anayasada düzenleyeceğimiz değişiklikler, Türkiye’nin 2023 – 2071 hedefleri doğrultusunda kat edeceği yollar için gerekli olan çalışmaların yapılacağı ile ilgili olacak. Terörle içerdeki ve dışardaki mücadelemizin devam ettiğini görüyoruz. Dolayısıyla yine söylüyorum, 2017 yılında da inşallah bir referandum söz konusu olabilir. Bunda da bu teşkilatın bugün ki gibi heyecanını arttırarak da inşallah bu referandumda da alnımızın akıyla çıkılacak, kanaatindeyim. Bu referandum sadece Başkanlık Sistemi ve Yeni Anayasa ile ilgili değil. Emin olun, ülkemizin yeni nesillerimizin, geleceğimiz açısından çok önemli bir referandum olacak. Dolayısıyla tekrardan istirham ediyorum; baştan görüş ayrılıklarına düşebiliriz. Farklı düşündüğümüz konular olabilir. Milletvekili il başkanıyla.Yanlış yaptığını düşündüğümüz hareketleri de olabilir. Bunların hepsine ülkemizin menfaatleri söz konusu olduğu zaman bir tarafa bırakabileceğimizi, 15 Temmuz’da hepimiz gördük ve bunu da göstermeye de devam edeceğiz, inşallah. Ak Parti’de, 2001 yılından beri kurulan Ak Parti’de, 15 yılı aşkın süredir birlikte bir yolculuk yapıyoruz. Bu yolculuğumuz esnasında girdiğimiz her seçimde, genel seçimler ve yerel seçimlerde, referandum ve Cumhurbaşkanı seçimlerinde, Türkiye’nin yüzünü ak eden ve girdiği her seçimde Adıyaman’ımızdan, Ak Parti’nin yüzünü ak eden, oy oranlarını hep yüzde 50’lerin üzerinde ve nihayet son seçimlerde yüzde 60’lar seviyesinde oy alan siz tüm teşkilat mensuplarımızı tebrik ediyorum, kutluyorum. Ak Parti’nin 14 yıllık iktidarlığı döneminde, siz Türkiye’nin kaderini değiştiren, dönüştüren, her alanda Türkiye büyük hizmetler yapmasını sağlayan iktidarlar döneminde Türkiye’ye büyük katkılar sağlamış ve Türkiye’nin değişimini, dönüşümünü sağlamış kadrolarsınız. Bundan dolayı il başkanlığından mahalle yönetimlerine ve sandık yönetimlerine kadar emeği geçen bütün teşkilat mensuplarıma, bir kez daha tebrik ediyorum. Yerel yönetimlerde belediye hizmetlerini yapan ki eski, önceki belediye başkanımız da burada, mevcut belediye başkanımızda burada” şeklinde konuştu.

PHA

Bu Haberi Gördünmü!

Adıyamanlılar Vakfı, Sezonun İlk “Öğrenci Buluşmaları”nı Gerçekleştirdi

Adıyamanlılar Vakfı, 2018-2019 burs sezonunun ilk öğrenci buluşmalarını gerçekleştirdi. Vakfın İstanbul Bağcılar’daki genel merkezinde yoğun …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir