Ak Parti İl başkanı Bilen’den Adıyamanlılara Seçim Öncesi Müjdesi “Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi Kuruluyor”

 

Ak Parti İl başkanı Seyfettin Bilen Adıyamanlı vatandaşlara seçim öncesi bir müjde daha verirken, bakanlar kurulu kararı ile ilimizde Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesinin açılacağını bildirdi.

2015/7723 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile kurulmasına karar verilen fakülte 5.06.2015 tarihli 29377 sayılı resmi gazetede yayınlanarak Adıyaman Üniversitesinde Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi’nin kurulması kararlaştırıldı.

Tarım kenti olan Adıyaman için büyük önem taşıyan fakülte kurularak Adıyaman’a hizmet verecek. Resmi gazetede yayımlanan habere göre Bakanlar Kurulu’nun 2015/7723 sayılı kararı ile Adıyaman Üniversitesi’ne Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi açılacağını söyleyen Bilen “ yakın dönemde barajlarımızın da faaliyete geçeceği ve bir tarım ili olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Adıyaman’da Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi kuruluyor” dedi.

Bilen “ Adıyaman üniversitesi 2006’da kuruldu. Kurulduğu günden bu yana hızla gelişiyor. Adıyaman bir tarım havzasıdır. Toprağıyla, iklimiyle, coğrafi yapısıyla bir verimli topraklara sahip bir ildir. Bundan dolayı da ekonomisinin önemli bir kısmı tarıma dayalıdır. Üniversitemizin talebi, ziraat odalarımızın katkısı ve girişimleriyle birlikte siyasilerimizin de destekleriyle yeni bir fakültenin kurulmasına karar verildi. Bu da Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi idi. Malumuz Adıyaman’da susuz olan arazilerimizin sulu tarım geçilmesi için hükümetimizin tarafından ciddi yatırımlar yapıldı. Çamgazi, Gömükhan, Koçali barajları yakın zamanda faaliyete geçecektir. Yani 2-3 yıla kadar sulu tarıma geçilecektir Adıyaman’da o zaman da Adıyaman bereketli bir havza olacak ürün çeşidiyle ürün kalitesiyle ve rekoltesiyle bir havza olacak. Ve beraberinde tarımsal sanayide gelişecek. Bunu tamamlamak amacıyla akademik olarak hem danışma hizmetinin yürütülmesi hem proje anlamında hem de bu havzada yetişmiş bilgiye sahip öğrencilerimizin tarım üzerine ihtisas yapması ebetteki çok önemlidir. Bu siyasetçilerimizin, üniversitemizin ve ziraat odamızın girişimleriyle Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi dün hamdolsun resmi gazetede yayımlandı. Onaydan çıktı. Adıyaman’ımıza hayırlı olsun. Hem öğrenci yetiştireceğiz hem de Adıyaman’ın daha teknolojik ve bilimsel tarım yapılması konusunda katkı vereceğiz. İnanıyorum ki eş zamanlı şekilde birbirini destekleyen tarımsal sulama arifesinde ciddi şekilde ilimize faydalı olacak bir karardı. Hükümetimize ve başbakanımıza teşekkür ediyoruz. İnşallah yeni Türkiye,2de daha güzel çalışmalar yapılacaktır” dedi.

Haber: Mustafa POLAT

Bu Haberi Gördünmü!

Dağtekin’den 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir