AK Parti İl Danışma Toplantısı Yapıldı

AK Parti Adıyaman İl Başkanlığı tarafından Belediye Konferans salonunda İl Danışma Kurulu toplantısı yapıldı.

İl Başkanı Seyfettin bilen, toplantıda yaptığı konuşmada, bu seçimlerin teşkilatlara, siyasete ve ülkemize hayırlara vesile olmasını diledi.

2 gün sonra adayların belli olacağını aktaran Bilen, “Biz genel merkezimizin, başbakanımızın ,üst yapımızın belirlemiş olduğu bu adaylarımız kim olursa olsun, şahsi ne olursa olsun, nereli olursa olsun, hep beraber daha güzel şeyler başaracağız. Bütünlüğümüzü sonuna kadar taşıyacağız. Biz yeni Türkiye’nin yeni zaferlerini taşıyarak yola devam edeceğiz” dedi.

Bir Yılda Sınıfta Kalmadım

Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu ise bu bir yıl içerisinde bir ayağa kalkma dönemi yaşadıklarını basında da takip ettiğini belirterek, bu bir yıllık deneyimde de kendini çok yüksek görmediğini ama sınıfta da kalmadığını söyledi.

Bu seçimde de kalkınma yaşayacaklarını aktaran Kutlu, şunları kaydetti:

“Bu kaldırım ihalelerimizi bitirdik, alt yapı ve kanalizasyonla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Gürlevik hattının yenilenmesi için çalışmalarımız var, su hatlarımızın nereden geçtiğine dair bir bilgimiz yok, bir yerde arıza olduğu zaman suyun aktığı yer ve çıktığı yerden itibaren biz suyun çıktığı yerden boruyu buluyorduk, harita üzerinden nereden geçtiğini inceleyip oradan işaretleyeceğiz. Asfalt konusunda geçen yıla göre 5 kat daha fazla asfalt yapılmasını planlıyoruz,  trafik çözümü noktasında kentsel dönüşüm çalışması onunla bağlantılı olarak devam ediyor, planlamamızı yaptık, bundan sonraki 2015 yılında somut  adımlarımız olacaktır. Sağ olsun başkanlarımız, vekillerimiz, bakanlarımız, buraya geldiler. Hem spor alanlarımız hem de harçlandırma alanlarımız konusunda aynı anda 2 bakan arka arkaya geldi. Çağatay Kılıç orada bir sporcu fabrikası bulunması bilgilendirmesi hem de spor tesisleriyle donatılması konusunda gereken talimatı verdiler. DSİ bakanlarımızda ortaya bir gölet yapılması çevresi ağaçlandırılması konusunda gereken desteği vereceklerini söylediler. Şuan da projelerini yaptırıyoruz, bu konuda hem Kahramanmaraş hemde Gaziantep ile görüşmelerimiz oldu. Onların ekipleriyle istifade ediyoruz, inşallah bu sene güzel faaliyete şahit olacağız. Tabi bunların olabilmesi için Eğri çayında kanalizasyonların arındırılması lazım, bunların normal kanal tertibatı içerisinde gereken çalışmalarımızı yapıyoruz, arıtma konusunda çalışmalarımız son sürat devam ediyor. 15 Nisanda şarj etmesini sistemi içerisine aldık, bunun dışında diğer arıtma ile ilgili sorunların halledilmesi için çalışmalarımız sürüyor, Haziran 2015 bitmesi planlanıyor, bi takım aksamalar dolayısıyla biraz sarkabilir”

Kartlı Sisteme Geçtik

Kartlı sisteme geçtiklerini anlatan Kutlu, “Alacağınız bir yaman kart ile hem belediye otobüslerinde hem de kolejde, hem minibüslerde, hepsinde geçecek ama belediye otobüslerinde kartınızı okuttuğunuz zaman 1 lira yazacak, diğerinde okuttuğun zaman 1.5 lira yazacak. Onun için belediye otobüsleri biraz daha çoğalması gerekiyor, yeni otobüs alımları için çalışmalarımız var, çalışmalarımızı daha hızlı bir şekilde yapacağımıza, sizlerde şahit olursunuz” dedi.

En Kötü Senaryoya Göre Kendinizi Hazırlayın

Milletvekilliği çalışmalarınada değinen Kutlu, “Arkadaşlar en kötü senaryoya göre kendinizi hazırlayın. Listeye bakın, en hoşlanmadığın, en hoşlandığınız adamlar vars,a bu dahi aday olsa dahi canla başla çalışacağım diye, sayım gününe kadar kendinizi hazırlayın. Arkadaşlar buna hazırlarsanız kendinizi 5 adayda en istemediğiniz adamı belirleyeceksiniz. Bunlar aday olacak diyeceksiniz, sonra bakacaksınız bu 5 taneden 1 tanesi olmuş, 4 tanesi olmamış, sevineceksiniz” diye konuştu.

En Sıradan Adayımız Bile Kılıçdaroğlu’ndan Daha Kalitelidir

Toplantıda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştiren Kutlu, şöyle devam etti: “5’i de olsa arkadaşlar şuna emin olun, inanın şu partideki en sıradan aday, diğer partilerin a ile b ile koyduğu adamdan, hatta ve hatta genel başkanlarından daha kalitelidir, buna emin olun. Elinizi vicdanınıza koyun, hangi aday Kılıçdaroğlu’ndan daha kaliteli değil, hangi aday adayımız daha vatansever değil, hepsi daha kalitelidir, daha iyidir. Hiç değilse milli bir menfaat olduğu zaman onun yanında durabiliyor, hiç değilse bir  savcımız ve o savcımız o ayrıntıyı aydınlatmak için çalışırken, son noktaya giderken birileri dinlenme cinayetini aydınlatmıyor diye gidip, oraya baskın yapıp ta canice katlederken bunları terörist diyerek, eylemci diyerek, efendim bunlar savcının şehit edilmesini görmezden gelip oradaki teröristleri öldürülmesini ön plana çıkarılmadan hepsi daha çok kalitelidir. İnşallah bizim partimizin en sonda geleni, en sıradan adamı, herhangi bir üyesi ,diğer partilerin yöneticilerinden daha kalitelidir, daha vatanseverdir”

 Oktay Vural’a Eleştiri

Konuşmasında MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural’ı da eleştiren Kutlu, şunları söyledi:

“Allah rızası için şu Oktay Vural denen adamı bir gün televizyonda izleyin, o sakallarına da bakmayın eşi vefat etti diye sakal bıraktı ama şahıs aynı şahıs, laf aynı laflar, çamurluk aynı çamurluk. İşi gücü Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza laf atmak. Senin gibi bin tane adam toplasak, biri gider bağırsa hiçbiri bişey ifade etmez, ne Oktay Vural’ın nede Devlet Bahçeli diyecem ama garibimin sesi bile çıkmıyor. Yani adamın bir icraatı da yok, bugün bizim listeler dediğim gibi en olmaz şekle göre kendiniz ayarlayın ve canla başla çalışalım. Televizyona çıktığımız zaman, televizyonu açtığınız zaman, bakın bu Kılıçdaroğlu ve avalerine, Devlet Bahçeli hele hele Oktay Vural’a Oktay Vural’ın ismini özellikle zikrediyorum çünkü çıktığı zaman benim partime olan inancım çalışma gayretim çok çok artıyor. Allah onun MHP’nin başından eksik etmesin, başka bela vermesin, o bela yeter kendilerine, inşallah bunların yüzünü güldürtmeyin. Bizi elaleme karşı zor durumda bırakmayın ve buradaki hedefimizde, arkadaşlar 5 sıfırlık bir hedeftir. Bu görev kadar 5 – 0  laik olduğumuz, 5 – 0 yaklaştığımız başka bir dönem olmamıştır. Çünkü bu dönem bir anayasayı değiştirmek için 400 milletvekile ihtiyacmız var, eğer Adıyaman bir tane katkı sağlamasa, bu 4’ü 5’e çıkarmasa, bir devlet katkıyla bizim onda bir katkımızı azalmış olur. İkincisi arkadaşlar Türkiye ciddi bir dönemden geçiyor, yeni bir ufka geçiyoruz, bu yeni ufuklarda her türlü senaryolar olacak ama biz bunlara karşı dimdik duracağız. Partimizin yanında Cumhurbaşkanımızın yanında, partimizin yanında, teşkilatımızın yanında, inşallah zafer de bizim olacaktır. Allah şimdiden hayırlı uğurlu etsin”

BHA

Bu Haberi Gördünmü!

 Dünya Çocuk Kitapları Haftası etkinlikleri 

9-15 Ekim Dünya Çocuk Kitapları Haftası etkinlikleri çerçevesinde öğrenciler ile kitap okundu. Dünya Çocuk Kitapları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir