AK Parti İlçe Kongreleri Gerçekleştirildi

AK Parti Gerger ve Samsat İlçe Teşkilatı 5. olağan kongreleri gerçekleştirildi.

Gerger’de İlçe Başkan Yardımcısı Emin Alpaslan, başkanlığa seçilirken, Samsat’ta ise mevcut Başkan Hasan Erdem yeniden başkanlığa seçildi.

Bir süreden beri İlçe Başkanlığını vekaleten yürüten Emin Alpaslan, kongreyle başkanlığa seçildi. AK Parti İl Başkanı İbrahim Halil Fırat’ın divan başkanlığını yaptığı kongreye tek liste halinde giren Emin Alpaslan, oy kullanan 197 delegenin tamamının oyunu alarak başkanlığa seçildi.

Gerger İlçe Kongresine Milletvekiller Mehmet Erdoğan ve Salih Fırat’ın yanı sıra ilçe başkanları, il yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Açış konuşmasını yapan İl Başkanı İbrahim Halil Fırat, Gerger İlçe Teşkilatı başta olmak üzere tüm Gerger ilçesine teşekkür etti.

2015 de yapılacak genel seçimlerin Ülkemiz açısından önemli olduğunu vurgulayan Milletvekili Mehmet Erdoğan, halk iradesinin ülkemiz üzerinde oynanan oyunları bertaraf edeceğini kaydetti.

Milletvekili Salih Fırat ise, AK Parti ile 2002’den beri Gerger ilçesine bir çok yatırımın yapıldığını ve bundan böyle de yatırımların artarak devam edeceğini vurguladı.

AK Parti Samsat 5. olağan kongresinde mevcut Başkan Hasan Erdem, yeniden başkanlığa seçildi.

Daha önceden genel merkez tarafından ataması yapılan Hasan Erdem, 5. olağan kongreye tek liste halinde girdi. Erdem, oy kullanan 220 delegeden tamamının oyunu alarak başkanlığa seçildi.

Divan başkanlığını İl Başkanı İbrahim Halil Fırat’ın yaptığı kongreye AK Parti Milletvekilleri Mehmet Erdoğan, Murtaza Yetiş, Mehmet Metiner ve Salih Fırat, dilek ve temenniler bölümünde konuşarak, AK Parti iktidarının hizmet ve yatırımlarından bahsettiler ve Türkiye’nin dünya ülkeleri arasında ön planlara çıktığını dile getirdiler.

Haber: Mustafa POLAT

Bu Haberi Gördünmü!

 Dünya Çocuk Kitapları Haftası etkinlikleri 

9-15 Ekim Dünya Çocuk Kitapları Haftası etkinlikleri çerçevesinde öğrenciler ile kitap okundu. Dünya Çocuk Kitapları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir