AK Parti Kahta İlçe Başkanı Engin Akel; “Zor günlerden geçiyoruz, fakat cumhurbaşkanımız ve başkomutanımızın liderliğinde bu günleri de atlatacağız”

Kahta’da binlerce kişi, ellerinde Türk bayraklarıyla terör örgütü PKK’nın saldırılarını protesto etti.

Kahta İlçesinde  sivil toplum kuruluşları öncülüğünde, belediye, kaymakamlık Ak parti İlçe teşkilatının desteği  ve  binlerce vatandaşın  katılımıyla düzenlenen miting ve Türk bayrakları ile gerçekleştirilen yürüyüşle terör örgütü PKK’nın saldırıları protesto edildi.

İlçede dondurucu soğuğa  ve yağışa rağmen Şehitler  Camisinde  bir araya gelen kalabalık, daha sonra  Recep Tayyip Erdoğan  Caddesi’nden yürümeye başladı.

Yolda esnaf ve vatandaşın alkışla destek verdiği  kalabalık, ellerinde Türk bayraklarıyla “Kahrolsun PKK”, “Şehitler ölmez, vatan bölünmez”,  “Türk Kürt kardeştir” ve  ‘’Kahrolsun PKK’’ sloganları atarak yeni kaymakamlık binası önünde toplandı.

Burada konuşma yapan AK Parti Kahta İlçe Başkanı Engin Akel, ülkenin sadece  silahlı örgütlerle  mücadele  etmediğini, iç ve dış tehditlerle Türkiye’nin  aciz bırakılmak istendiğini, fakat halkın birlik ve beraberlik ruhu ile adeta  bir kurtuluş savaşı mücadelesi  verdiğini ifade ederek, “Zor  günlerden geçiyoruz, fakat  cumhurbaşkanımız  ve başkomutanımızın liderliğinde  bu günleri de  atlatacağız. Ülkenin birlik ve bekasını  isteyen  herkes  siyasi görüşünü, ideolojini bir  kenara bırakarak milli seferberlik ruhu ile  teröre  karşı mücadele etmelidir. Biz  buradan tekrar  ifade  ediyoruz tüm halk olarak teröre  karşı omuz omuzayız”dedi.

Ülkenin etrafının ateş çemberi  olduğunu  dile  getiren Kahta Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak ise bombalarla, saldırılarla bu halkın asla  dize  getirilmeyeceğini, ölümü şehadet olarak  bilen bir  milletin asla  boyun eğmeyeceğini  söyledi.

Başkan Toprak, “Buradan tüm o şer  güçlerine sesleniyoruz, bu ülkeyi  bölmeyeceksiniz. Recep Tayyip  Erdoğan yalnız  değildir. Kimsenin gücü bu bayrağı indirmeye ve bu ezanları susturmaya  yetmeyecektir” şeklinde konuştu.

Protesto  eyleminde  konuşan ilçe kaymakamı Ahmet Gazi Kaya da  terör  olaylarını  protesto ederek lanetleyen herkese  devlet adına teşekkür  ettiğini  belirterek, tüm şer odakların tek amacının ülkemizdeki birlik ve beraberliği  parçalamak olduğunu fakat buna kimsenin gücünün asla yetmeyeceğini  söyledi.

Şehitler için ilçe müftüsü Metin Aykut tarafından okunan Kur’an-ı Kerim ve dua’dan sonra kalabalık sessizce dağıldı.

PHA

Bu Haberi Gördünmü!

Dağtekin ‘Bizim Adıyaman Sevdamız Var”

AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin bir basın açıklaması yayımlayarak Dr. Süleyman Kılınç’ın adaylığının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir