Ak Parti Milletvekili Adayı İ. Halil Fırat’tan Gazetemize Özel Açıklama

Ak parti Adıyaman 3. Sıra Milletvekili Adayı İbrahim Halil Fırat gazetemize özel açıklamalarda bulunarak, hedeflerinden bahsetti.

Adıyaman’dan mutlaka 5-0 ile çıkmak istediklerini belirten Aday Fırat, Adıyaman’ı karış karış gezeceklerini belirtti. Öncelikli projeleri arasında ise sulama projelerinin olduğunu belirten Fırat şöyle konuştu:

“ Seçim startımızı Allaha şükür verdik. Artık bizlerin halkın teveccühünü kazanmamız gerekiyor. Teşkilatımız bizlere gerekli görevleri verecek. Eksik kaldıkları yerler olsa bile bizler gidip oy istememiz gerekiyor.  Zaten 13 yıl boyunca partimizin hem Adıyaman’a hem de Türkiye,2ye büyük hizmetleri vardır. Yani anlatacak çok şeyimiz var. Hem demokrasi anlamında hem ekonomik anlamda hem de yapılan hizmetler noktasında Türkiye’de gelmiş olduğumuz noktaları anlatacağız. Bizim elimizde malzeme çok. Allaha şükürler olsun ki girmiş olduğumuz seçimler anlamında hep oyunu arttırarak birinci oparti olmuştur. Bunun büyük nedeni hem demokrasi  anlamında hem hizmet hem de ekonomik anlamda yapılan hizmetlerdir.  Türkiye’nin 2002’den önceki ekonomik durumun ne olduğunu ve vereden nereye geldiğini görüyoruz. Ama şu andaki ekonominin nereye geldiği de çok açıktır. İnşallah Allah’ın izniyle yapacağımız çalışmalarla bu hizmetlerimizi anlatarak Ak Parti’nin 5-0’ı yakalaması için ne gerekiyorsa yapıp çabamızı göstereceğiz”

Projelerinden de bahseden Fırat “ Biz hizmetleri bir bütün olarak değerlendiriyoruz. Benim dönemim ya da başkasının döneminde yapılan hizmet olarak algılamamak gerekiyor.  2002’de seçimlerde ben o zaman disiplin kurulundaydım. Milletvekili adaylarımızla birlikte seçim bölgelerinde ilçelerde köylerde dolaşırken seçmenimizin şu talebi vardı. Acaba Adıyaman’a bir gün üniversite kurulabilir mi? Diye. Allaha şükürler olsun 2006 yılında ilk dönemimizde ülke genelinde kurulan 15 üniversiteden biri olduk. O zaman 2 bin 700 civarında öğrencimiz varken şu an 18 bin’in üzerinde öğrencimiz var. Bunlar büyük hizmetler. Daha sonra biliyorsunuz Nisibbi köprüsü gündeme getirildi. Ve bu işten de anlımızın akıyla çıkıyoruz. Sağlık alanında yapılan hizmetlerimiz vardır. Hiçbir ilçemiz hizmetsiz kalmadı. Tabi hizmetler saymakla bitmez ancak şu an Adıyaman’ın başlıca sorunu tarımsal sulamadır. Benim en büyük hedefim budur. Bir an önce sulu tarıma geçmeliyiz. Allaha şükür Koçali barajının temelini attık. Çetintepe barajı inşaatı devam ediyor. Gömükan barajı inşallah en yakın zamanda hizmete açılacak. Biz bunla ilgili gerekli çalışmaları yapacağız. Bunun yanında göletlerimiz var diğer barajlaırmız var pompaj istasyonları bebek 1 Aslanoğlu istasyonları var. Bir an önce hızlandırıp sulamaya kavuşmak için çalışacağız” dedi.

Haber: Mustafa POLAT

Bu Haberi Gördünmü!

2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarı Açıldı

Adıyaman’da 2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarının açılışı düzenlenen tören ile gerçekleştirildi. Adıyaman-Kahta Karayolu üzerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir