AK Parti Milletvekili Halil Fırat: “Sulama Projelerini En Kısa Sürede Bitirmeye Çalışıyoruz”

AK Parti Adıyaman Milletvekili İbrahim Halil Fırat Perre Haber Ajansını ziyaret etti.
Fırat, ziyarette yaptığı açıklamada, “Tabi biz öncelikle Perre Haber Ajansını hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk. Sizlere hayırlı uğurlu olsun, rabbim tarafsız, ilkeli haber yapmayı nasip etsin” dedi.
Sulama projelerine değinen Fırat, şöyle devam etti:
“Adıyaman’da sulama projeleri ile ilgili biliyorsunuz bizim Koçali ve Çetintepe barajımızın temeli atıldı. Onların şuanda aşamaları devam ediyor. En son olarakta Gömükhan barajının ihalesi kesinleşti. Ve onunla da sözleşme gerçekleşti. En yakın zamanda devir teslimi yapılarak inşaatına başlanacak. Daha öncesinde biliyorsunuz Samsat pompajı istasyonunu biz yapmıştık. Faaliyete geçirmiştik ama daha sonra bazı sebeplerden dolayı faaliyette değildi. Daha sonra Orman Bakanlığı ile Kalkınma Bakanlığıyla ve Enerji Bakanlığının düzenlemiş olduğu güneş enerjisi ile planlamış olduğu projeyi faaliyete soktuk, ondan sonra Samsat’taki vatandaşlarımız, hemşehrilerimiz, çiftçilerimiz sudan faydalanacak ve topraklarını sulamaya açtılar. Allah hayırlı uğurlu etsin”
Projelerin devam ettiğini bildiren Fırat, “Adıyaman’da sulama projelerimiz ile ilgili güneyinde bulunan Adıyaman Aslanoğlu pompajı istasyonu ve durak pompaj istasyonu aynı şekilde projeleri devam ediyor. Kahta’nın doğusunu sulayabilecek ve Adıyaman’ın barajlarla birlikte tamamını sulayabilecek bir bir konuma getirilen Büyükçay projesinin aşamaları devam ediyor, inşallah en yakın zamanda onları bitirerek Adıyaman’a kazandırabilecek en büyük düşündüğümüz bu projeleri de en kısa zamanda bitirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sanırım programda bir eksiklik olmasa da ayın 13’ünde Orman ve Su İşleri Bakanımız sayın Veysel Eroğlu’nu getirip burada sulama projelerimizi ve toprağımızı sulara kavuşturmak adına neler yapılabilir ve bununla ilgili çalıştay da gerçekleştireceğiz. İnşallah bunların hızlanması için elimizden gelen gayreti yapacağız” şeklinde konuştu.
Perre Haber Ajansı Genel Koordinatörü Hakan Furkan da ajansın çalışmaları hakkında bilgi verdi.
PHA

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir