AK Parti Milletvekilleri Boynukara ve Fırat’tan, Başkanlık Sistemi Açıklaması!

AK Parti Adıyaman Milletvekili Adnan Boynukara ve İbrahim Halil Fırat, Başkanlık sistemine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

AK Parti Adıyaman Milletvekili Adnan Boynukara’da yaptığı açıklamada, “2009 yılına kadar herkes Recep Tayyip Erdoğan’ın arkasında gidiyor, AK Parti’yi destekliyordu. 2009’dan itibaren hem partiye hem de Recep Tayyip Erdoğan’a engel çıkarmaya başladılar. Onlar yönetilebilir bir lider arıyorlar. Recep Tayyip Erdoğan’ı engelleyemeyecekleri ve kontrol altına alamayacaklarını anlayınca engeller çıkardılar. Şuan yeni bir süreç başlatılıyor” dedi.

AK Parti Adıyaman Milletvekili Adnan Boynukara, konuşmasına şöyle devam etti, “ Halkın yüzde 52’sinden oy almış bir Cumhurbaşkanına hakaret ve küfür içerikli bir dil kullanılıyor. Yeni bir sokak ve sandık işbirliğinde bir operasyon niyetindeler. Bunlara karşı duyarlı olmak lazım. CHP Genel Başkanının küfürlü ve hakaret dilini kullanması kendi parti tabanını diri tutmaktır. Kendi parti tabanın dağılmasını önlemek. Çünkü orda bir parti yok, orda bir koalisyon var. Çünkü orda farklı grupların temsilcileri var. Onları bir arada tutmanın tek koşulu Recep Tayyip Erdoğan’a karşı durmak. Biz işimize bakıyoruz. Onlar istedikleri kadar konuşsunlar. Bizim işimiz milletimize hizmet etmektir. Yeni anayasa çalışmaları devam ediyor. Şuan yazılan metin AK Partinin metnidir. Onun için özgürlükçü, demokrat, toplumun tüm kesimlerinin içinde bulacağı metin olması önemlidir. Bunun yanında sistem değişikliği gerekmektedir. Parti olarak teklifimizi meclise getireceğiz, inşallah meclisten geçiririz. Geçiremezsek millete gitmeyi planlıyoruz. Parti olarak bu çalışmalara hazırlanmalıyız”diye konuştu.

AK Parti Adıyaman Milletvekili İbrahim Halil Fırat ise, yeni dönem içerisinde anayasa değişikliği ve ‘Başkanlık Sistemi’nin getirilmeye çalışılacağını söyledi. Fırat, “İnşallah bu dönem içerisinde anayasa değişikliği ve başkanlık sistemini getirmeye çalışacağız. Parlamenter sistemden kurtulmak adına başkanlık sistemine getirmenin gayretinde olacağız. Bunun için millete gidebiliriz. Milletin iradesine hiçbir zaman engel olamadılar, bundan sonrada olamayacaklar. Parti olarak bu yönde çalışmalarımızı sergileyeceğiz” açıklaması yaptı.

Konuşmasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştiren Fırat, “CHP Genel Başkanın konuşmalarına bakıldığında sanki milli iradeye ipotek koyacakmış gibi konuşmalar yapıyor. Cumhurbaşkanımıza yönelik hakaretler etmektedir. Hiçbir kimsenin iradesi milletin iradesinin üzerinde değildir. Milletin iradesine CHP Genel başkanının engel olması söz konusu dahi olamaz. CHP Genel Başkanının sürekli milli iradeye saygısızlık ederek, sürekli demokrasiden bahsetmesine rağmen demokrasiden nasibini almamıştır. Söylemlerini şiddetle kınıyorum”şeklinde konuştu.

Haber Merkezi

 

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir