AK Parti’nin Meclis Başkanı Adayı İsmet Yılmaz Oldu İl Başkanı Bilen: “ Güvenimiz Tam”

Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti MYK Toplantısı sonrasında partisinin TBMM Başkan adayının Milli Savunma Bakanlığı görevini yürüten İsmet Yılmaz olduğunu açıkladı.

AK Parti’de, Meclis Başkanlığı’na aday göstereceği isim konusunda istişareler tamamlandı. Ve karar verildi. İlk bilgilerde Milli eğitim Bakanı Nabi Avcı ile Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’ın adaylık konusunda bir adım önde oldukları belirtiliyordu.

Kesin karar çıktı. Meclis Başkanı Adayı İsmet Yılmaz oldu. Davutoğlu  İsmet Yılmaz’ı açıkladı. Yaptıkları istişarelerde Meclis Başkanlığı için Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ve Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’ın isminin öne çıktığını dile getiren Başbakan Davutoğlu, partisinin adayının Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz (54) olduğunu açıkladı.

Her milletvekilimizin kanatini aldık . İki arkadaşımızın ismi ön plana çıktı. Nabi Avcı Ve İsmet Yılmaz . Her ikisiyle de ayrı ayrı görüştüm. Her ikisi de diğer arkadaşı için feragat edebileceğini söyledi. Bu bana büyük bir umut verdi.  dedi. “İstişareler sonucu İsmet Yılmaz arkadaşımızda kaldık”. dedi.

Nabi Avcı’nın affını isteyerek aday olmak istemediği iddiasının doğru olmadığını belirten Davutoğlu, “Tam mutabakat sağlandı, herhangi bir tartışma yaşanmadı” dedi.

Adıyaman İl Başkanı Seyfettin Bilen:

“ Güvenimiz Tam”

AK Parti’nin Meclis Başkanı Adayının İsmet Yılmaz olarak belirlenmesiyle ilgili konuşan Ak parti Adıyaman İl Başkanı Seyfettin Bilen “ Sayın Yılmaz Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’nın 114 üncü maddesi gereğince 22 Temmuz 2007 Türkiye genel seçimleri öncesi tarafsız Ulaştırma Bakanı olarak görev yapmıştır. 31 Ekim 2007 tarihinden itibaren de Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı olarak görev yapmıştır. 24. Dönem Sivas Milletvekili olarak TBMM’ye girmiştir. Adalet ve Kalkınma Partisi’nin 3. döneminde Vecdi Gönül’ün yerine Milli Savunma Bakanlığına atanmıştır. 25. Dönem Sivas Milletvekili olarak TBMM’ye tekrar girmiştir. 26 Haziran 2015 tarihinde Adalet ve Kalkınma Partisi tarafından 30 Haziran ve 1 Temmuz 2015’te yapılacak TBMM başkanlık seçimleri için TBMM başkan adayı olarak gösterildi. Bizim kendisine güvenimiz tamdır. İnşallah en güzel şekilde temsil eder” dedi.

Haber: B.IŞIK

Bu Haberi Gördünmü!

Ahmet Aydın’dan Diyarbakır Yolu Açıklaması

AK Parti Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, çalışmaları duraklayan Kahta- Nissibi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir