sürmanşet

Akgün: “Yaşananlar Sağlık Camiasını Üzmüştür”  

 

Sağlık-Sen Adıyaman Şubesi Başkan Adayı Süleyman Akgün, önceki gün Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinde sağlık çalışanları arasında yaşanan olayıyla ilgili bir açıklama yaptı.

Önceki gün Adıyaman Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesi EK-2 yerleşkesinde iki sağlık çalışanı arasında yaşanan tartışma hakkında bir açıklama yapan Sağlık Sen Adıyaman Şubesi Başkan Adayı Süleyman Akgün, yaşananların üzüntü verici olduğunu söyledi.

“02.09.2014 tarihinde Sağlık Bakanlığı Adıyaman Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesi EK-2 yerleşkesinde sağlık çalışanlarımız arasında istemediğimiz, tasvip etmediğimiz ve katiyen karşı olduğumuz bir tartışma meydana gelmiştir. Hiçbir çalışanımızın ve sağlık camiamızın bu ve benzeri olaylarla anılmasını tasvip etmiyoruz. Sağlık çalışanlarımız arasında meydana gelen nahoş durumu hiçbir şekilde onaylamıyoruz. Her zaman diyalogdan ve insan haklarına saygıdan yanayız. Sağlık çalışanlarımızın her türlü şiddettenarındırılmış, huzurlu, sakin ve kaliteli bir hizmet ortamında mesleğini ifa etmesinden yanayız ve çalışmalarımızı bu çerçevede yürütme kararlılığındayız. Mesai arkadaşlarımız arasında yaşanmış bu üzücü olay hepimizi derinden üzmüştür. Ancak bu durumu fırsata dönüştürme eğilimi ile küçük hesaplarını, sağlık camiamıza verilebilecek her türlü zararın önünde tutmaya çalışanlara karşı tüm sağlık çalışanlarımızı sağduyulu davranmaya davet ediyoruz” diye konuştu.

Haber: Mustafa POLAT

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir