????????????????????????????????????

Akıncılar Gençlik Ve Kültür Merkezine Coşkulu Açılış

Kâhta ilçesine bağlı Akıncılar Belediyesi tarafından belde merkezinde inşa edilerek gençlerin çeşitli aktivitelerini gerçekleştireceği Gençlik ve Kültür Merkezi düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Açılışa Adıyaman Valisi Abdullah Erin, TBMM Başkanvekili ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Kâhta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya, Kâhta Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak, Akıncılar Belediye Başkanı İsmet Çetinkaya, İl Genel Meclis Başkanı Av. İrfan Yılmaz, Akıncılar halkı ile gençler ve öğrenciler katıldı.

Protokol konuşmaları ile başlayan açılış töreninde belde gençleri ve çocuklar ellerinde Türk Bayraklarıyla açılışın yapılacağı alanda söylenen şarkılara eşlik etti.

Açılışı yapılan ve 3 katlı olarak inşa edilen Kültür Merkezinde, halk kütüphanesi, kitap okuma odası, internet odası, müzik odası, tasarım, cafeterya, tiyatro, sinema ve çok amaçlı salonlar bulunuyor.

Farklı alanlarda aktivitelerin yapılabileceği merkezde, gençler vakit kaybı yerine kendi yörenin kültür ve sanat derecesini yükseltecek aktivitelerde bulunabilecek. Açılışı yapılan kültür merkezi ile birlikte beldenin gençleri arasında iletişim ve dayanışmanın güçlenmesi, gençlerin boş zamanlarını değerlendirmesi ve eğlenceli saatler geçirmeleri hedefleniyor.

Açılışa katılan protokol üyeleri merkezin açılış kurdelesini keserek hayırlı ve uğurlu olması temennisinde bulundu.

Açılış sonrası Vali Abdullah Erin ve protokol üyeleri kültür merkezini gezerek incelemelerde bulundu.

 

Bu Haberi Gördünmü!

Gençlik Proje Döngüsü eğitimlerine katıldı 

GAP Bölge Kalkınma İdaresi Adıyaman Gençlik ve Kültür Evi tarafından yürütülen YouthBank (GençBank) programının ‘Proje …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir